Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Metin İlhan hiç kimseyi kırmayacağına söz verdi
 Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili adayı Doktor Metin İlhan, İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu ve beraberinde ki heyet Kırşehir sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.
Hacı Tanrıbuyurdu;” Burası köylünün, çiftçinin kalbinin attığı yerdir. Onun için biz gelecekte inşallah iktidar olduğumuzda tarım ve hayvancılıkta neler yapa bileceğimizi sizlerden aldığımız öneriler ve bilgiler doğrultusunda projeler üreteceğiz.” Dedi.  
Metin İlhan;” Yaklaşık bir ay süredir seçim çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu süreç içerisinde ilçelerimizde ziraat odalarını ziyaret ettik. Bu ziyaretlerimizde vatandaşların ve çiftçilerin sorunlarını ve taleplerini dinledik. Bende bir çiftçi çocuğu olarak babam hem esnaflık yaptı hem de çiftçilik. Onların sorunlarıda sizin sorunlarınızla eşti. Mazot yüksek 6 lira biz bunu 3 liraya düşüreceğiz. Tohum  ve gübre fiyatları çok yüksek. Ürettiğimiz ürün kesinlikle iyi bir fiyata satılmıyor. Bunları duyuyoruz ama ben inşallah seçilirsem hepinizi tek tek dinleyeceğim kendi mesleğim doktorluk olduğu için konuya biraz yabancıyım fakat sizleri bire bir dinleyeceğim ve sorunları yakından takip edeceğim. Seçim çalışmaları boyunca bütün hemşerilerime ulaşmaya çalıştım. Hepsinin sorunlarını dinledim ve not aldım. Seçilirsem bu sorunların hepsini bir bir çözmeye çalışacağım.  Cumhuriyet Halk Partisi iktidara gelirsede sorunları daha rahat çözeceğiz ve her kesimin mutlu olacağı bir toplum yaratmaya çalışacağız. 
Ben kendimi ve projelerimin bir kısmınıda size anlatmak istiyorum. Ben Mucur Devlet Hastahanesi’nde 9 yıl çalıştım. Çok iyi bir hizmet verdim. Orada ki halkın bir tanesini kırmadım, incitmedim gönüllerinde taht kurdum. En son tabi tek başıma çalıştığım için dönemin Sağlık Bakanı’nın da isteği üzerine Kırşehir Devlet Hastahanesi’ne geldim. 7 senede Kırşehir Devlet Hastahane’sinde hizmet verdim. Burda da hastalarımın hiç birini kırmadım, incitmedim. Halkla birebir içiçe oldum. Sorunlarını dinledim, muayene ve tedavilerini en güzel şekilde yaptım. O dönemde sadece sağlık sorunlarını dinlemedim her türlü sorunlarını dinliyordum. Şunu da eklemek istiyorum hastalarım saat kaçta olursa olsun beni aradıklarında her zaman yanlarında oldum hiçbir zaman yardım elimi eksik etmedim. Hastalarıma güler yüzlü oldum ben Doktorum alışkınım akşama kadar onlarca hasta tevadi ediyorum, hasta görüyorum fakat hastalar için öyle değil hastalıkları kendilerinin en özel anı diye düşündüm ve ona göre davrandım. 
 En son 3 senedir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesine geçtim ve orada öğretim görevlisi olarak çalıştım. Şuan 180 tane öğrencimiz mevcut. O öğrencilere dahiliye dersi anlatıyordum. Bu süre içerisinde hastalarımıda bırakmadım, muayene ve tedavi etmeye devam ettim. Tabi ülkenin birçok sorunu var bizde bunları yıllardır gördük. İşsizlik, ekonomik sorunlar, eğitimde çeşitli sorunlar var, sağlık sorunları var, çiftçinin sorunları var. Bende bunları görünce kayıtsız kalamadım, taşın altına elimi koymak istedim ve aday adayı oldum. Sonra da aday oldum. Ülkemin ve Kırşehir’in sorunlarını çözmeye talibiz. Kırşehir’inde çok sorunları var. Kendi branjım acısından sağlıkta çok büyük problemlerin olduğunu gördüm. Hastaların büyük bir kısmı Kayseri ve Ankara’ya sevk ediliyor. Çocuk Yoğun Bakımımız yok ameliyatlar yoğun bakım düzeyinde yapılmıyor. 
Yoğun Bakımımızda 20 tane yatağımız var Kırşehir’in nüfusu 252 bin civarında nüfusa göre yatak sayısı çok yetersiz. Kırşehir için projelerimiz var. Seçildiğim günden itibaren projelerimi görmeye başlayacaksınız. Şimdi birkaç tanesini sizlerle paylaşayım. Kırşehir’e alternatif bşr hastane yapmak istiyoruz. En azindan 400 yataklı bir hastane olmalı çünkü mevcutta ki hastane Kırşehir için yeterli değil. Jeotermel olarakta Kozaklı’da 4 yıldızlı 5 yıldızlı oteller var. Kırşehir’de yalnızca bir tane jeotermal otelimiz var. Onunda doğru düzgün işletildiğine inanmıyorum. Hastalıklarda tedavi açısından da jeotermal ve sıcak su kullanıla bilir. Bunun içinde 4-5 adet otel yapacağız. Sağlık Turizmi canlanırsa şehrimize de bir canlılık gelir.  
Kırşehirli hemşerilerim bu seçimde konuyu Kırşehir odaklı olarak gördü. 24 Haziran’da da hep birlikte   kırılması imkansız bir zafere imza attacağız. Aslında bu başarı Kırşehir’deki 252 binin başarısı olacak. Bizler sadece vesile olacağız ve sorumluluğumuz arttacak. Milletvekili olduktan  sonra sadece bize oy verenlerin değil Kırşehir’de yaşayan tüm vatandaşlarımızın taleplerini isteklerini yerine getirme noktasında daha çok gayret göstereceğiz. Barıştıran, uzlaştıran ve kucaklaşan el olacağız. Seçildiğim günden itibaren ulaştığım, ulaşamadığım tüm Kırşehirlilerle  gönül bağımızı kurmak için teşkilatlarımızla el ele vermek suretiyle kaldığımız yerden hizmet aşkı devam edecek. Ben seçim çalışmaları boyunca Kırşehirli hemşerilerime kadirşinaslığından dolayı, evladına sahip çıktığı için yürekten teşekkür ediyorum. Onların her daim hizmetkarıyım.
Son olarakta beni bu yolda yalnız bırakmayan bana inanan ve güvenen CHP  İl Başkanımıza, il yönetimimize, İlçe Başkanlarımıza ve yönetimlerimize, kadın ve gençlik kollarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Anahtar Kelimeler
Chp Kırşehir
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Kırşehir’e...
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli bir dizi ziyaretlerde de bulunmak üzere Kırşehir’e gelecek

Haberi Oku