Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Metin İlhan'dan Bahçeci'ye sert tepki
  15 Temmuzda ‘Şehitlerimizi Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri’ programı kapsamında  Cacabey Meydanın da toplanan coşkulu kalabalık bir kez daha hainlere geçit verilmeyeceğini gösterdi. 
Bu kapsamda Konuşma yapan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci kendisini ve projelerini anlatmaya kalkışınca Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Metin İlhan sert tepki gösterdi. İlhan,  burası siyasi bir arena dönüştü. Biz buraya 15 Temmuz darbe girişimi ve  bir arada olmak için geldik, burası siyaset yapma yeri değildir uyarısında bulundu.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci;”Yaklaşık on yıldır sizlere ve şehrimize hizmet etmeye çalışıyorum. Ben siyasi hayatıma AK Parti ile birlikte başladım. 16 yıldır da ülkemize hizmet etmeye çalışıyoruz. Bir yandan hizmet etmeye çalışırken bir yandan da sayısız engellemelerle karşı karşıya kalıyoruz. İşte bizim coğrafyamızda iş yapmak, proje üretmek, siyaset yapmak gerçekten zor. Bu zorlukları sizlerden aldığımız güç ile aşıyoruz. Doğrudan hiçbir zaman ayrılmadan, milletimizin iradesine saygı duyarak, bayrağımıza, maneviyatımıza saygı duyarak ve sahip çıkarak bunları aşıyoruz. Bundan sonrada böyle aşacağız. Bakın hiçbir zaman unutmayın düşmanlar bitmeyecek. İçimizde ki hainlerde bitmeyecek. Bugün kamu kurumlarında işleri yavaşlatanlar, işleri bilerek yokuşa sürenler, vatandaşa eziyet edenler bilin ki içlerinde devletimize ve milletimize karşı hala kin besliyor. Allah’ın izni ile onlarında üstesinden geleceğiz.” Dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir Milletvekili Metin İlhan;”Yaptığı konuşmalar için belediye başkanıma teşekkür ediyorum. Ama bana  burası siyasi bir arenaya dönüştü gibi geldi diye düşünüyorum. Biz aslında 15 Temmuz darbe girişimi için buraya gelmiştik. Bir partinin propagandası haline gelmesi bence pek uygun olmadı ama yinede teşekkür ederim.
Sayın valim, sayım milletvekilim, sayın belediye başkanım, kıymetli konuklar ve sevgili hemşerilerim binlerce yıldır özgürlüğüne ve milli egemenliğine zarar getirmemiş bir ulusun 15 Temmuz 2016 gecesi sokaklara inerek kahramanca ve canı pahasına milli egemenliğini koruduğu günün yıl dönümündeyiz. Sevgili Kırşehirliler ülkemiz maalesef o gece kendi halkına kurşun sıkma cesaretini gösteren darbeci hainlere tanıklık etti. Ancak bu kutlu ulus ne silaha ne tanklara ne de uçaklara karşı durmaktan ve vücudunu siper etmekten hiç kaçınmadı. Canları pahasına da olsa darbecilere bu memleketi teslim etmediler. Devletin neredeyse her kademesine sızmış bu alçak  terör örgütüne geçit vermediler ve elbette ki geçit vermeyeceklerdi. Böyle bir teşebbüs elbette ki sadece içeriden olacak bir teşebbüs değildi. Bu darbeci hainlerin dış destekçileri de anladı ki bu ulus asla ama asla kendi egemenliğini ve özgürlüğünü hiç kimseye teslim etmeyecektir. Bu tarihte de böyleydi şimdide böyledir gelecekte de böyle olacaktır. O günün kahramanlarına ne kadar teşekkür etsek azdır. Sizlerin huzurunda şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz demokrasi zaferi kutlu olsun. Herkese teşekkür ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” İfadelerine yer verdi.   
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Mehmet Kasapoğlu, Kırşehir Belediyesi'ne ait...
Bakan Kasapoğlu, Yaşar Başkanımızı Türkiye’de ilk birkaç başkandan birisi arasına koyabiliriz

Haberi Oku