Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Mikail Arslan, Bil Kolejinin açılışında yine yatırım peşindeydi
 Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan Bil Kolejinin açılışında öyle bir konuşma yaptı ki. Yine yatırım yine destek istedi. Mikail Arslan’ın ve Bir de Fakülte talep etti. İşte Arslan’ın o etkileyici konuşması ve satır başları; Sayın Bakanım, Değerli Öğrenciler, değerli Hanımefendiler ve Beyefendiler değerli basın mensupları konuşmama başlamadan önce hepinizi saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum. Özelikle bu okulun büyüyerek kazandırılmasında emeği geçen Yönetim Kurulu Başkanımızdan, okul idarecilerine kadar bu okulun yapılmasında emeği geçen çalışanlarına kadar herkese teşekkür ediyorum. Kısa zamanda çok büyük bir iş başarıldı ve bugün bu okulun resmi açılışı gerçekleştiriliyor. Biraz önce Yönetim Kurulu Başkanımız çok heyecanlı ve güzel konuşma yaptı kendisine teşekkür ediyoruz. İnşallah bu okul Kırşehir eğitiminde kalitenin artırılmasıyla ve Türkiye’de önemli başarılarının sağlanmasında bir öncülük sağlar, buna inanıyoruz buna güveniyoruz inşallah burada ki öğrencilerimiz Kırşehir’in eğitimdeki marka değerini artırarak devam edeceklerdir.

Hemen yanı başımızda inanç köyü var, Şeyh Edebali’nin doğduğu Köy inşallah burada yeni Şeyh Edebaliler, Osman Beyler, Sultan Alpaslanlar, Mustafa Kemal Atatürkler ve Recep Tayyip Erdoğanlar yetişecek. Sayın Yönetim Kurulu Başkanımızın da söylediği gibi Ülkemize hizmet edecekler buna inanıyoruz buna güveniyoruz.

Sayın Bakanım Kırşehir 2002’den bu güne kadar eğitimde çok büyük başarılar sağladı, bunda Bakanlıklarımızın, çok önemli desteği var. Okullaşmada, okul yapımında ve bu başarıda yapmış olduğunuz kritik, stratejik hamlelerin çok büyük önemi var sizlere çok teşekkür ediyoruz. Kırşehir halkı adına sağ olun var olun ve Kırşehir’le ilgili hangi talebimiz olursa olsun en doğru şekilde, en hızlı şekilde karşılık veriyorsunuz, ilgi gösteriyorsunuz ve gerçekleştiriyorsunuz teşekkür ediyoruz. İnşallah bu isteklerimizin devamı da var bunları da gerçekleştirirsiniz. Burada bir spor lisesi talebimiz var, spor lisesini Kırşehir’de açmak istiyoruz, Kırşehir sporla çok ilgili bu esnada Kırşehir Belediyespor Başkanımız burada 3. lige çıktık kendilerini tebrik ediyoruz ama biz bütün branşları da futbol dışında ki bütün spor branşlarında da faaliyet gösteriyoruz. Bir spor lisesi bize çok büyük bir katkı sağlayacaktır. Biraz önce Güzel sanatlar lisesi örencilerimizin bir gösterisi oldu, konseri oldu orada örencilerimiz yetişiyorlar çok güzel okul yapıldı inşallah darısı spor lisesinin başına, inşallah bir spor lisesi okuluyla, spor salonuyla ve yurt binasıyla modern bir binaya kavuşuruz. Teknik lisemiz yatırım programına alındı, arsası tahsis edildi inşallah onunda iradesi yapılıyor buda Kırşehir’e çok önemli bir değer katacaktır.

Halk Eğitim İl Müdürlüğü Merkezimiz çok yetersiz bunun yatırım programını yıl içerisinde anılarak gerçekleştirilmesini özellikle talep ediyoruz. Yine ayrıcı uygulama otelimiz ve kaman pansiyonu inşaatına ekonomik destek sağlanmasına da yardımlarınızı bu konuda da desteklerinizi ayrıca bekliyoruz. Kırşehir Eğitimden, sağlığa kadar birçok konuda iyi bir noktada, bu inşallah pilot bir il olarak eğitimde okul öncesinden üniversitesine kadar iyi bir kalite var burada bu kaliteyi devam ettirmek lazım. Sayın Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Aydın Beyden de bir talebimiz var. Kırşehir’de böyle güzel bir okul yapıldı ama bunun devamı olması lazım, ne olması lazım bir fakülte Kırşehir’de bir Aydın Üniversitesinin bir fakültesi yapılırsa gerçekten öğrenci kalitesi burada devamını sağlamış olur ve burada yetişen öğrenciler biraz güzel istikamette ilerlemiş olurlar inşallah Türkiye’mize ve dünyamıza da hizmet ederler. Burada kardeşliği, barışı, dostluğu hâkim kılarak, Ahilik kültürünü hâkim kılarak yetişecek gençlerimizin Türkiye’mize verecek çok şeyi var çok çalışmamız lazım, çok gayret sarf etmemiz lazım, Kırşehir İnsanı çalışkandır, gayretlidir, eğitimde de başarılıdır. Burası da inşallah bir eğitim şehri, bir kültür şehri haline dönüşecek desteklerinizi de inşallah bekliyoruz. Ben tekrardan bu okulun burada kazandırılmasın da emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve inşallah yeni eğitimde ki başarılara bir modern bir meşale olmasını temenni ediyoruz. Milli Eğitim İl personelimize, öğretmenlerimize bu okullarda okuyan başarı sağlayan öğrencilerimize ve onlardan ilgisini hiç eksik etmeyen okul velilerimize hepsine teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.

  

  

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Başkan Bahçeci, Her projemizde önce hayal...
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Pazar esnafını ziyaret etti. Genç, yaşlı herkesin ilgisiyle...

Haberi Oku