Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Mikail Arslan'dan anlamlı konuşma
 Kırşehir'de, ellerindeki Türk bayraklarıyla Askerlik Şubesi önünde toplanan binlerce kişi,  Atatürk Caddesi üzerinde yürüyüşe geçti. Kortejin önünde gaziler,  Kırşehir Belediyesi Mehter Takımı ve atlı birlikler yer aldı.

Program Cacabey meydanında  Konuşmalar ile devam etti. Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan konuşmasında 15 Temmuz’un Türkiye’de hem Dünya’da önemli etkileri oldu ama bizim için en önemli tarafı milletin kendi geleceğine sahip çıkması isimsiz kahramanların gövdelerini siper etmesi ve şahadet şerbetlerini içmeleridir. Tabi onlar şehitlerdir. Bütün şehitlerimiz kendi canlarını milleti için memleketi için Ezanı, Bayrağı, Kuran’ı için canlarını feda eden insanlardır. Onlar ölümsüzlerdir Kuran’ın ifadesi ile. Dolayısı ile onlar Allah’ın verdiği nimetlere şahit olmuşlardır ama bizlerde onların memleketleri için canlarını feda ettiklerinin şahitleriyiz.

 Dolayısıyla çok önemli ve özel bir kavram içerisinde bu günü anıyoruz. Biz tekrar onları anarken kendilerine teşekkür ediyoruz, onları bu millet unutmayacaktır. Ailelerine tekrar sabır ve metanet diliyoruz. Onlar zaten sabırlı ve metanetli insanlardır bunu göstermişlerdir. Bu hafta nedeniyle demokrasinin ne kadar önemli olduğunu, belirsizliğin kaosun Türkiye’ye ve Dünya’da bu tür olaylar için çok büyük bedeller ödettiğini biliyoruz. Allah hepsinden razı olsun nur içinde yatsınlar, şefaatlerine nail etsin yakınlarını.

Dolayısıyla milletimizin bu duruşu ile beraber Türkiye üzerinde plan yapan bir çok devlette bu konuda daha temkinli olması ,  bu konuda gereken dersi almış olması gerekir ve bu konuda Türkiye ile dostları her zaman sevinecek ve düşmanları her zaman kahrolacaktır diyoruz. Bu vesile ile Cacabey meydanında da tekrar şehitlerimizi anıyor, bütün halkımızı saygıyla selamlıyoruz.” Dedi. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre...
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan, tesisleşme ve projeler hakkında bilgiler verdi. Aslan...

Haberi Oku