Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Milletvekili Arslan  15 Temmuz nöbetine Kırşehir halkını davet etti
 Mikail Arslan 15 Temmuz darbe : 15 Temmuz henüz  çok taze, o gece olanlar hem Türkiye’de hem Dünya’da önemli etkileri oldu ama bizim için en önemli tarafı milletin kendi geleceğine sahip çıkması isimsiz kahramanların gövdelerini siper etmesi ve şahadet şerbetlerini içmeleridir. Tabi onlar şehitlerdir. Bütün şehitlerimiz kendi canlarını milleti için memleketi için Ezanı, Bayrağı, Kuran’ı için canlarını feda eden insanlardır. Onlar ölümsüzlerdir Kuran’ın ifadesi ile. Dolayısı ile onlar Allah’ın verdiği nimetlere şahit olmuşlardır ama bizlerde onların memleketleri için canlarını feda ettiklerinin şahitleriyiz.

 Dolayısıyla çok önemli ve özel bir kavram içerisinde bu günü anıyoruz. Biz tekrar onları anarken kendilerine teşekkür ediyoruz, onları bu millet unutmayacaktır. Ailelerine tekrar sabır ve metanet diliyoruz. Onlar zaten sabırlı ve metanetli insanlardır bunu göstermişlerdir. Bu hafta nedeniyle demokrasinin ne kadar önemli olduğunu, belirsizliğin kaosun Türkiye’ye ve Dünya’da bu tür olaylar için çok büyük bedeller ödettiğini biliyoruz. Allah hepsinden razı olsun nur içinde yatsınlar, şefaatlerine nail etsin yakınlarını.

Kırşehir’imizin de bu konuda duyarlı olan illerden bir tanesi olmuştur ilk günden bugüne kadar. Her zaman bu konuyu hassasiyetle anmıştır ve bununla ilgili gereken tepkiyi de göstermiştir. Demokrasi mitingi yaptık biliyorsunuz. Cacabey meydanında büyük bir kalabalık toplanmıştı, inşallah bu cumartesi günüde bir anma yapılacak bu vesile ile bütün halkımızı davet ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bütün kamuoyu idaresine, polisimize, askerimize, bu konuda demokrasinin yanında olan herkese teşekkürlerimizi iletiyoruz.

 Doğu’dan  batı’ya kuzey’den güney’e bilhassa Türkiye’nin her yerinde bu konuya tepki gösteren herkeze teşekkür ediyoruz. Tabi milletin birliğini ve beraberliğini sağlaması konusunda da başarıyla geçtik bu tabi dostları sevindirdi, düşmanları kahretti. Türkiye’nin gücünün ne olduğunu bir kez daha gösterdi. Biz askeri millet diye ifade edilir Türk halkı, yani gerektiği zaman eline silah alıp ülkesini savunan istiklal savaşında ve diğer büyük savaşlarda kendini göstermiş milletin çocuklarına da bu yakışırdı bunu gösterdik, Çanakkale de bunu gösterdik. Geçmişi kahramanlıklarla dolu olan bu büyük milletin geleceğinde de büyük kahramanlıklar olacaktır.

Dolayısıyla milletimizin bu duruşu ile beraber Türkiye üzerinde plan yapan bir çok devlette bu konuda daha temkinli olması ,  bu konuda gereken dersi almış olması gerekir ve bu konuda Türkiye ile dostları her zaman sevinecek ve düşmanları her zaman kahrolacaktır diyoruz. Bu vesile ile gazeteniz vasıtasıyla da tekrar şehitlerimizi anıyor, bütün halkımızı saygıyla selamlıyoruz.” İfadelerini belitti. 

Anahtar Kelimeler
Mikail Arslan15 Temmuz
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre...
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan, tesisleşme ve projeler hakkında bilgiler verdi. Aslan...

Haberi Oku