Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Milletvekili Metin İlhan, Güllüce Pilavı ve Biber Festivali’ne katıldı
 Çayağzı Kasabası Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin geleneksel hale getirdiği. 14. Geleneksel Güllüce Pilavı ve Biber Festivali Kırşehir’de Cemele Biberi ile ünlü Merkeze bağlı Çayağzı köyünde Güllüce Pilavı ve Biber Festivali düzenlendi.

Aylar öncesinden duyuruları yapılan ve 14.’sü düzenlenen Güllüce Pilavı ve Biber Festivali için Ankara’da yaşayan Cemeleliler için günü birlik otobüs kaldırıldı.

İnceliği acısı ve lezzeti ile Türkiye’de marka olma yolunda ilerleyen Cemele Biberi’nin tanıtımının yapılması ve köylülerin kaynaşması amaçlanan festivale Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Ankara Valisi Ercan Topaca, Kırşehir Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Metin İlhan, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ve bir çok Cemeleli vatandaş katıldı.

Milletvekili Metin İlhan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. İlhan;”Çayağzı Derneğinin düzenlemiş olduğu, 14. pilav şenliğine katıldık. Bu programı düzenleyen dernek başkanımıza, yönetimine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” Bu birlikteliklerin daim olması gerekiyor Dedi.

Çayağzı Kasabası Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Kızılırmak ve Çayağzı Kasabası Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kırşehir İl Temsilcisi İlker Demirbilek;”Kırşehir’de yıllardır düzenlenen ve geleneksel hale getirilen Güllüce Pilavı ve Biber Festivalimizi coşkulu bir kalabalıkla gerçekleştirdik. Bundan sonrada bu festivallerimiz aynı coşku ile düzenleyeceğiz.” Dedi.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Mehmet Kasapoğlu, Kırşehir Belediyesi'ne ait...
Bakan Kasapoğlu, Yaşar Başkanımızı Türkiye’de ilk birkaç başkandan birisi arasına koyabiliriz

Haberi Oku