Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Mucur ve Kaman Doğalgaza Kavuştu
 Kaman ve Mucur doğalgaza kavuştu. İlk olarak Mucur ilçesinde düzenlenen törene Vali  Necati Şentürk, Milletvekillerimiz Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ak Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan, kaymakamlar, İl Genel Meclisi Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, ilçe belediye başkanları, KIRGAZ Genel Müdürü Selçuk Aksakaloğlu, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir, ilçe yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Mucur ilçesine doğalgaz verme meşalesinin yakılmasının ardından Kaman ilçesinde düzenlenen törene geçildi.

Vali Necati Şentürk, Yaptığı konuşmada doğalgazın medeniyetin ölçütü olduğunu ifade etti. Doğalgazın kullanıma başlanması ile birlikte Mucur ve Kaman’da yaşayan kadınların işlerinin çok daha kolaylaşacağını söyledi.

Ülkemizin en temiz illerinin başında Kırşehir’in geldiğini belirten Necati Şentürk, “Madden ve manen en yaşanabilir kent olarak Türkiye’nin en temiz illerinin başında Kırşehir geliyor. Bu hava temizliğinde doğalgazın da etkisi büyük. Bugün de Mucur ve Kaman ilçelerimizi doğalgazla kavuşturuyoruz. Doğalgazın gelmesi ile birlikte Kaman Organize Sanayi Bölgesini daha canlı bir hale getireceğiz. Kalkınma, sanayileşme ile mümkün olur. Doğalgaz, ilçelerimize hayırlı olsun.” dedi.

Milletvekili Salih Çetinkaya yaptığı konuşmasında  “Doğalgaz, Mucur ve Kaman için çok değerli bir hizmet. Bunun önemi kullandıkça daha da anlaşılacak. Doğalgaz diğer yatırımların da öncüsüdür. Doğalgazın ilçelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Muzaffer Aslan konuşmasında şu konulara değindi. Aslan,  “Doğalgaz çok önemli. Cumhurbaşkanımız Başbakanımız ve Enerji Tabi Kaynaklar Bakanımız sayesinde bu güzel hizmeti getirdik. Bu hizmet özellikle hanımların işini kolaylaştıracak. Ben huzurlarınızda Valimiz ve vekillerimize teşekkür ederim. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan doğalgaz açılışında Mucur ve Kaman halkına hitap etti.Arslan Vekil konuşmasında;“Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız, Sayın İl Başkanımız, Sayın Kaman Belediye Başkanımız, İl Genel Meclis Başkanımız ve siz değerli davetliler öncelikle hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyoruz. Bu soğuk havada buraya geldiğiniz için Allah hepinizden razı olsun. Kaman adına bu sevincimizi paylaştığımız için teşekkür ederim. Tabi teşekkür etmeden de konuşmak çok doğru değil. Bu konuda Hükümetimize, Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Enerji Bakanımıza ve en önemlisi Sayın İl Başkanımız Muzaffer beye bu konu ile milletvekillik yıllarında çalışmalar yapmasından dolayı teşekkür ederiz. Selçuk beye de teşekkür ederiz. Bu çalışmaya Nisan ayında başladı Aralık ayında bitirdi. “ sözlerine yer verdi.

Konuşmasına şu sözler ile devam eden Mikail Arslan;”Bugün ise meşale yakma ve gaz verme törenindeyiz. Tabi bu çalışma burada bitmeyecek. Bu çalışmanın ikinci ve üçüncü etabı var. Boztepe İlçemize doğalgaz verilecek. Özbağ kasabasına doğalgaz verilmesini istiyoruz. Akpınar İlçemiz için yine bu konu ile ilgili çalışmalarımız var. Çiçekdağ İlçemize doğalgaz verilmesine yönelik çalışmalar yapılmıştı. Kırşehir’de gerçekten çok iyi bir noktadayız. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyoruz. Belediye Başkanımıza da bu konuda teşekkür ederiz. Oda bu çalışmamızda elinden geleni yaptı. Tabi yollar bozuluyor. Tekrar yapılacak. Bunu da koordineli yapmak lazım. Doğal gaz hatlarının döşeneceği yolların biraz daha beklemesi gerektiğini düşünüyoruz. Gölbaşı yol ayrımından Bala istikametine gelen sıcak asfalt ihaleleri kesim kesim yapılıyor. 6 tane Sanat Yapısı Katlı Kavşak yapacağız. Nerede ise hiç trafik ışığına takılmadan, kırmızı ışıkta beklemeden transit Kırşehir’e ulaşabileceğiz. Sıcak asfalt konforu ile ulaşabileceğiz. Bu o bölgeyi son derce önemli bir noktaya getirecektir. Bu bölgenin gelişimine çok büyük katkı sağlayacaktır. Büyük projeler üzerinde çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız içerisinde öncelikle meslektaşım değerli arkadaşımız Salih Çetinkaya’ya özellikle teşekkür ederim. Kaman ile ilgili bir konu olduğunda en büyük desteği kendisi veriyor. Bütün başkanlarımızın şehrimiz ve ilçelerimiz açısından çok büyük destekleri var. Birlik ve beraberliğin olduğu yerde başarıda kendiliğinden geliyor. Siyaset yapmaktaki amacımız memlekete hizmet etmektir. Bütün siyasi partilerin maksatları budur. “ dedi.

Başbakanımız son bir yılda üç kez geldi diyen aslan vekil;“Sayın Başbakanımız ilimize birkaç gün önce ilimize teşrif ettiler. Son bir yılda üç kez geldiler. Her gelişinde de Kırşehir’in önemli sorunları ile ilgili projelerini açıkladı. Kırşehir’den geçecek ulaşım hatları hakkında açıklamalar yaptılar. Beş- on yıl içerisinde Kırşehir’in bütün ilçeleri itibari ile ulaşmış olduğu gelişmeye hepimiz hayret edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür eder, sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum.” İfadelerine yer verdi.

Ardından meşaleler yakıldı ve tören sona erdi.


 

Anahtar Kelimeler
MucurKamanDoğalgaz
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kurtuluş Kurtaracak sizi
Bugün gündeme damga vuracak nitelikte bir olay yaşandı. Kurtuluş Yılmaz İl Özel İdaresi Genel sekreterliğine...

Haberi Oku