Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Muhammed Mursi'yi Mehmet Akkuş anlattı
 Muhammed Mursi, eski Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'i istifaya zorlayan 2011 yılındaki halk devriminin ardından 2012'de ülke tarihinde demokratik yollarla göreve gelen ilk Cumhurbaşkanı olmuştu.Mısır'da askeri darbeyle iktidardan uzaklaştırılan 67 yaşındaki Mursi, "casusluk" suçlamasıyla yargılandığı mahkeme salonunda vefat etmişti. Konuya ilişkin olarak Ak Parti Gençlik Kolları Mehmet Akkuş KTV haber ekibine verdiği röportajda şöyle konuştu:
Malumunuz 2013 temmuz aylarında cunta tarafından bir darbe yapıldı ve Mısır’ın seçilmiş Cumhurbaşkanı ben artık şehit diyeceğim kendisine çünkü kendisi bir demokrasi şehit’idir. Şehit Muhammed Mursi iktidardan indirildi ve yaklaşık 6 yıldır da büyük bir zulme uğruyor zalimler tarafından. Nihayetinde aslında hani çokta kapalı gizli olmayan bir şekilde pazartesi günü son duruşması olarak gözlemlenen olayda hayatını kaybetti. Bu bana çok normal gelmiyor işin aslı yani baktığımız zaman hazırlanmış bir oyunun yine bir parçası özellikle Amerika ve Batı medeniyeti dediğimiz benim için sözde medeniyet kisresi altında sadece kendi çıkarları doğrultusunda hareket eden ülkelerin Mısır’ın halkı tarafından sevilen tek suçu da bu olan şehit Muhammed Mursi hepimizin gözleri önünde şehit edildi. Allah inşallah o zalimlerin bu zulümlerini inşallah gereken karşılığı verecektir bundan eminiz ama kısa sürede versin. Bizim için Muhammed Mursi nedir? Önce bunu anlamamız gerekiyor. Bu savaş bugün başlamadı bu savaş her zaman dile getirdiğimiz gibi olimpos çocuklarının Hira dağının çocuklarını hiçbir zaman kabullenmesiyle başladı. Nitekim Müslüman bir ülkede Mısır gibi Müslüman bir ülkede bugün söz sahibi olanların tamamı ya Amerika’nın ya da batı medeniyetlerinin güdümünde olan insanlar tek suçu da değim gibi halkı tarafından sevilmek olan şehit Muhammed Mursi pazartesi günü sırf bu zalimlikle zulümlerin sonucunda da vefat etti. Allah inşallah şehadetini kabul eylesin. Demokrasi ile gelen seçim ile gelen seçimle gider bunu başka çaresi yok başka yolu yoktur. Bizde oluşan hassasiyetin en temel sebebi de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Buda neden şöyle söyleyeyim; Dünyanın bu zulmüne özellikle Batı medeniyetlerinin bu zulmüne Amerika’nın bu zulmüne karşı gelen karşı duran tek lider tek dünya lideri çıkıp nasıl dünya beşten büyüktür diyorsa bizimde bugün bu bilinci alıp bunu halkımıza, kitlelere yaymamız gerekiyor şuna inanıyorum ki “La Galibe İllallah” tek galip Allah’tır. İnşallah bu hassasiyetimizin sonucunda da biz bu sonuca ulaşacağız diye inanıyorum. 
Sosyal medyanın bazı kesimlerinde Mursi örnek gösterilerek sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a “Erdoğan Mursi’yi kendine örnek alma sonunda onun gibi olmasın” gibi demeçler var bu konu hakkında bize bir bilgi verebilir misiniz? 
Sosyal medya günümüzün laneti etkili kullanılırsa bize günümüzün bahşedilmiş çok önemli bir mecrası hatta şunu da diyebiliriz hikmeti diyebilir yani ben öyle diyebilirim. Ama doğru kullanılmadığı zamanda iş bu duruma düşüyor. Sosyal medyada kimin ne olduğu belli olmadığı için insanlar çok rahat bir şekilde konuşabiliyor evet bende bir kaçına denk geldim özellikle söylenen şeyler tehdit boyutuna varan şeyler ama unutulmaması gereken birkaç bir şeyde var yani bunu da unutmayalım ne burası Mısır ülkesi nede biz Mısır halkıyız bunu unutmamak lazım yani tehditle olacak işler değil şunu bilmek lazım Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tek derdi tek gayesi İslam’ın sancaktarlığını yapıp vatanı milletini sevip onu bir adım daha ileri taşımak. Yani tek gayesi bu olan bir lideri de sen burada bugün Mursi’nin yaşamış olduklarıyla tehdit ediyorsan o zalimlikle o zulümle tehdit ediyorsan seninde o zalimlerden o zulüm edenlerden zerre gram farkın yoktur. Şunu unutmayacağız bir kez daha diyorum “Ne burası Mısır toprakları nede biz Mısır halkıyız” sonuna kadar inşallah liderimizin arkasındayız yineliyorum “Seçimle gelen seçimle gider.”
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kimseye İş Sözü Vermemek
Kırşehir halkı,seçildikten sonra ilk kez karşılarına çıkan Sayın Ekicioğlu’dan daha doyurucu daha...

Haberi Oku