Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Muzaffer Başkan Makamlar şikayet için değil hizmet için vardır

Kırşehir Ak Parti İl Başkanlığında bugün basın toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya çok sayıda AK Partili yetkili ve basın mensupları katıldı. Toplantı İl Başkanı Muzaffer Aslan'ın açılış konuşması ile başladı.

Muzaffer Aslan yaptığı açıklamada: Değerli hemşerilerim sevgili basın mensupları

Biliyorsunuz 31 Mart'ta ülkemizde bir seçim yaşadık. Çok şükür il genelinde partimiz %30 9.4 oy alarak 1. Parti olarak Bu seçimden çıktı. İl Genel Meclisimize merkezden 3 Kaman'dan 2 Mucurdan 1 Boztepe’den 1 Çiçekdağı’ndan 1 Akçakent’ten1 ve Akpınar'dan 1 olmak üzere 10 arkadaşımız İl Genel Meclis Üyesi olarak seçildi. 24 Haziran milletvekilliği seçiminde merkezde %30 7 olan oy oranımız 31 Mart seçimlerinde artarak % 38.7 ye çıkmıştır. İki dönem Kırşehir’imizin hayali olan onlarca büyük projeyi

ŞEHRİMİZE KAZANDIRMAMIZA RAĞMEN YERELDE CHP İYİ PARTİ VE HDP NİN İTTİFAKI VE DİĞER PARTİLERİNDEN GAYRI RESMİ ORTAKLIĞINA KARŞI İKİ DÖNEM YAPTIĞIMIZ KIRŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINI KAYBETMENİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞARKEN BUNA KARŞILIK DA BÜYÜK İLÇELERİMİZ KAMAN MUCUR VE ÇİÇEKDAĞI BELEDİYE BAŞKANLIKLARINI KAZANMANIN SEVİNCİNİ YAŞADIK.

 

Bu seçim bizim açımızdan bazı değerlendirmelerin yapılması gerektiği bir seçim oldu. Bunun yetkili kuruluşlarımızla değerlendiriyoruz gerekli önlemleri de alacağız.”

Değerli hemşerilerim son günlerde Kırşehir Belediyesi'nin borç ve alacakları ile ilgili kamuoyunda birtakım yanlış bilgiler telaffuz edilmektedir diyerek sözlerine devam eden Aslan;“Hayatın her alanında olduğu gibi Siyasette ve belediyede kişiler geçicidir asıl olan ve daim olan kurumlardır. Bu bağlamda kurumların hafızaları ve arşivleri çok çok önemlidir. 2009 yılında hayata geçirmeyi bekleyen tek bir proje dahi yoktu. Çok şükür belediyemiz 2 dönemde toplamda 99 adet proje yaparak 830 milyon yatırım yaptı. Ortak Akılla Şehrimize kazandırdığımız eserler çok büyük bir memnuniyete vesile oldu. Bu projeleri gerçekleştirirken belediye kaynaklarının yanı sıra belediyenin ortağı olan İller Bankası'ndan da yatırımların finansmanı için kredi kullanılması gayet doğaldır.

 

 KAMUOYUNA AÇIKLADIĞI  GİBİ KIRŞEHİR BELEDİYESİ'NİN BORCU 462.070.064 LİRA OLMAYIP 31 MART 2019 TARİHİ İTİBARİYLE KIRŞEHİR BELEDİYESİ'NİN 10 YIL VADELİ 216.203.093 KREDİ BORCU 65.553.110,39 LİRA TİCARİ BORCU 50.533.832,10 LİRA YAPILANDIRMALI VE VADELİ KAMU BORCU BUNUN YANINDA YAYINLANAN TABLODA 4. 473.635 LİRA OLARAK GÖSTERİLEN TUTARIN DOĞRUSU 40.473.635,33 LİRA BELEDİYE ALACAĞI 4.388.803,28 LİRA BANKA BAKİYESİ OLMAK ÜZERE TOPLAM 44.862.438,61 LİRA ALACAK BAKİYESİ MEVCUTTUR. 332.290.035 LİRA BORÇTAN 44.862.438,61 LİRA ALACAK DÜŞÜLDÜĞÜNDE DE BELEDİYENİN TOPLAM BORCU KAMUOYUNA SUNULDUĞU GİBİ 462.070.064,25 LİRA OLMAYIP 287.427.597 LİRADIR.”

 

“Sadece iki rakamla yapılan cambazlıklar var.”

“Sadece iki rakamla yapılan cambazlığı sizlere izah etmek istiyorum. 32 milyon 945 liralık yol düzenlemesi ve asfalt işinin 31 Mart 2019 Tarihi itibari ile 8 milyon 835 liralık kısmı kullanılmıştır. 31 milyon 285 liralık akıllı şehir ulaşım sistemleri işinin de 8 milyon liralık kısmı kullanılmıştır. Sadece iki işten 47 milyon 395 bin liralık yapılmamış iş borç hanesine yazılmıştır. Söz konusu on yıl vadeli 74 milyon 385 liralık kredi faiz borcu sanki bugün ödenecek borç gibi gösterilmiştir. Borçlanmalarda ise mal alımları 36 ay, yapım işleri 84 ay, altyapı yatırımları da 120 ay olarak borçlanılmıştır. İller Bankası payından Kredi borcuna karşılık aylık ortalama 5 milyon lira kesinti yapılmaktadır. Bu kesintilerin yıllık toplamı da 60 milyondur.

Ayrıca tüm borçlanmalar Kredi limitleri aşılmadan AK Parti, CHP ve MHP'li Belediye Meclis Üyelerinin oybirliği ve oy çokluğu,ayrıca da İçişleri Bakanlığı'ndan kredi izni alınmak suretiyle gerçekleştirilmiştir. Hemşerilerimizin büyük beğeni ve teveccühünü kazanan 99 projeden yalnızca Kentpark, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi, Şehir Merkezi Ana Cadde Düzenleme İşi, Güzler Parkı, Kapalı Pazar Yeri, Şehirlerarası Otobüs Terminali, Karayolları Binası, Şehit Ekrem Ülker Caddesi,Şehiriçi İçme Suyu, Asfalt Yapım İşi, Cacabey Meydan Düzenlemesi gibi 10 adetinin 2018 yılı sonu itibariyle güncellenmiş değeri 428.935.283 liradır.

 

BUNLARDAN DA YALNIZCA 7 ADET PROJEDEN 1 YILDA 1 MİLYON 160 BİN LİRA GELİR ELDE EDİLMEKTEDİR. AYRICA, TÜRKİYE'NİN EN İYİ İŞLETİLEBİLİR ULAŞIM SİSTEMİ ŞU ANDA HAYATTA. AKILLI ŞEHİR UYGULAMASINDA DA SİSTEM TAMAMLANARAK İŞLETİLDİĞİ TAKDİRDE GELİR ELDE EDEBİLECEK BİR SİSTEM KURULDU. İNŞALLAH BU SİSTEM SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE İŞLETİLEBİLİR. 2008 YILINDA BELEDİYE GİDERİNİN %1.42’Ü YATIRIMLARI AYRILIRKEN, 2018 YILINDA GERÇEKLEŞEN GİDERİN %33'Ü YATIRIMLARI AYRILMIŞTIR. 2019 YILINDA BELEDİYE GİDERLERİNDEN NE KADARI YATIRIMA AYRILACAK BUNU DA TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ.

GÖREVDE OLDUĞUMUZ SÜRE DE PERSONELIN BIR MAAŞINI BILE AKSATMAMIŞ, HIÇBIR ICRASI OLMAYAN KASASINDA 4.388.803 LIRA PARASI OLAN BIR BELEDIYE DEVRETMENIN GURURUN DA YAŞIYORUZ.

 

Bu işe talip olanların da; Kırşehir Belediyesi'nin 175 milyon 712 lira olan 2018 yılı gelirleri göz önünde bulundurulduğunda, 10 yılda ödenmesi gereken borçların hesap kitap bilen birisinin ödenemeyecek bir borç olmadığını açıkça görmüş olması gerekmektedir. Belediye başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci her yılın sonunda toplumun her kesimi ile yapmış olduğu sunum programları da belediyenin alacağını ve borcunu kamuoyu ile zaten paylaşıyordu. Şuandaki mevcut belediye yönetimi göreve gelir gelmez, KIRŞEHIR TARIHINDE HIÇBIR BELEDiYE BAŞKANININ YAPMADIĞI BIR ŞEKILDE AÇIKLAMA YAPIP BELEDIYE BINASINA BORÇ DURUMUNU ASTIRMASI KIRŞEHIR TARIHINE KARA BIR LEKE OLARAK GEÇMIŞTIR.

 BELEDİYE BAŞKANLIK MAKAMI ŞİKAYET ETME MAKAMI DEĞİLDİR. ORASI HİZMET ETME MAKAMIDIR.

Partimizden 10 yıl Belediye Başkanlığı yapmış Yaşar Bahçeci şehrimize birçok proje ve eserler kazandırmıştır. Mevcut belediye yönetiminden de vermiş oldukları vaatleri ve projeleri gerçekleştirmelerini bekliyoruz ve bunun da takipçisi olacağımızı belirtiyoruz. Her seçimden sonra her partinin teşkilatları ile alakalı çeşitli görüşler fikirler ortaya atılır. Seçimden sonra bilhassa sosyal medyada ismini açıklamadan sahte hesaplarla sığınarak ileri geri konuşan insanlar var . Yalnız biz kurumsal bir partiyiz. Dolayısıyla birilerinin yazıp çizmesi ile hareket edecek bir parti değiliz. Biz şu anda görevimizin başındayız. Bizim teşkilatlarımız var, genel merkezlerimiz var ve liderimiz var. Biz adım atarken ortak akıllı adım atıyoruz. Dolayısıyla birilerinin yönlendirmesiyle hareket edecek bir parti değiliz. Bir araya gelir, eksiklerimiz yanlışlıklarımız varsa bunları görüşürüz. İstişare ederiz. Önümüzdeki günlerde de yine bir programımız var. Genel Başkanımızla bir araya geleceğiz. Bütün iller masaya yatırılacak. Eksikliklerimiz ortaya konulacak. Değerlendirmeler yapılacak. Açıklıkla ifade ediyorum ki bizler makam mevki sevdalısı insanlar değiliz. Biz bize verilen görevi yerine getiririz. Yıllardır Kırşehir AK partide görev alıyorum. Bu dönem Kırşehir’de kaybetmiş olmamız bizim yenildiğimiz anlamına gelmiyor. Genel olarak meclis üyelerimizi, başkanlarımızı makamına yerleştirmiş bulunmaktayız. Tabi ki merkezlere seçimi almak isterdik. Ama takdir Kırşehir altındadır. Bizim yaptığımız yatırımlar ortadadır. Bir sonraki denemede 41 tane projemiz vardı. Devam etmek istedik. Ama demokrasinin de böyle bir yanı var. Her şeye halkımız karar veriyor. Gönül isterdi ki Kırşehir’imiz için yeniden çalışalım. Ama şu an yeni bir yönetim oluştu. Onları bekliyoruz. Hizmet etmelerini bekliyoruz.” Sözlerine yer verdi.

 

TAKIM HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERINI DILE GETIREREK SÖZLERINE BAŞLAYAN ESKI KIRŞEHIR BELEDIYE BAŞKAN YARDIMCISI VE KIRŞEHIR BELEDIYE SPOR ESKI KULÜP BAŞKANI VELI ŞAHIN AÇIKLAMASINA ŞÖYLE BAŞLADI.

 Şahin:” Şahsım adına söylemem gerekir ki Kırşehir Spor Belediye olarak üstlenip Kırşehir Belediye Spor adı altında bir süredir takımımızı yönetme gibi bir görevim vardı. Rabbime şükürler olsun ki 2 sezondur başarılı bir süreç yaşadık. Amatör ligden çıkıp profesyonel LİGE girdik. Burada da kalmayacağınızı her defasında ifade etmiştik. Hedef bizim için her zaman bulunduğumuz yerin bir adım ötesidir. Bize verilen görevin başarısının gururunu ve sevincini daima yaşıyoruz. Haftaya oynayacağımız maçta kazandığımız takdirde 3 ligden 2 lige çıkma gibi bir hedefimiz var. İnşallah şampiyonluğumuzu burada ilan etmiş olacağız. Ben sporun şehrimizi en iyi tanıtanlardan biri olduğunu düşünen biriyim. Onun için 20 aylık görev sürecinde hep şunu yapmaya çalıştım. Gerek gelen misafir takımlarını gerek taraftarları Ahi Evran’a yakışır bir şekilde ev sahipliği yapma gayreti içerisinde olduk. Her zaman centilmenliği ön planda tutmaya çalıştık. Bunu seyircilerimize de, futbolcularımızda,  yönetimimizde yansıtmaya çalıştık. Biz burada beraber kaldığımız takımlara bile misafirperverliğin getirdiği kurallar içerisinde ikramlarımız ve ağırlamalarımızı yapıp o şekilde uğurladık. İstiyoruz ki Kırşehir’imizde ilgili güzel izlenimler bırakalım. Şükürler olsun ki bugüne kadar yarıştığımız bütün takımlar ile iyi ilişkiler içerisinde olduk. Bu şehrimiz adına güzel bir gelişmedir. Bireylerin mutlu olması, şehrimizin mutlu olması anlamına geliyor. Biz sporun bu anlamda Kırşehir Belediyespor'un bu vizyonu ve misyonu üstlendiğini düşünüyoruz. Her şeyi layığı ile yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. İnşallah bu sezonun sonunda da yönetim yeniden şekillenecek. Bu bizim koyduğumuz hedef ve yükselttiğimiz başarı çıtası daha ileri taşınır. Bizim hedefimiz Barselona ile oynamaktı. Bize çok güldüler, hayal kuruyorsunuz dediler. Aslında doğru söylüyorlar. Biz hayal kuracağız ki gerçekleştirecek hedeflerimiz olsun. Onun için çabalamış ve hedefimize ulaşmaya çalıştığımız için bunun gururunu yaşarız. İnşallah yeni gelecek arkadaşlar da Kırşehir Belediyespor'un bu başarısının devamını getirir. Bizler de bunun gururuyla takımımızı ayakta alkışlarız. İnşallah yeni başarılara hep birlikte yelken açarız.” ifadelerine yer verdi.

Anahtar Kelimeler
Muzaffer AslanAk Parti
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kimseye İş Sözü Vermemek
Kırşehir halkı,seçildikten sonra ilk kez karşılarına çıkan Sayın Ekicioğlu’dan daha doyurucu daha...

Haberi Oku