Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Nazmi Başkan Özbağ Belediyesi Araç filosunu genişletiyor
 2009 yılında Özbağ'a Belediye Başkanı olarak seçilen Nazmi ay yaklaşık 10 yıldır belediye başkanlığı görevini yürütüyor. 2009 yılından bu yana özbağ Beldesi için Gece gündüz demeden koşturuyor. Başkan Nazmi ay beldeye bugüne kadar getirilmemiş hizmetleri sunuyor. O günden bugüne kadar yapmış olduğu çalışmaları AK Parti iktidarı ile güçlendirerek yolunda ilerliyor. Bu kapsamda tamamı ile hibe olarak alınan araçların tanıtımı için Kırşehir Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Hava Karakaya ve haberi olarak Başkan Nazmi Ay ile bir araya geldik.Özbağ Belediye Başkanı Nazmi Ay Yönetim Kurulu Başkanımız Hava Karakayaya araç filosu hakkında özel açıklama yaptığı. Yapılan Programda;
HAVVA KARAKAYA: Bugün burada Özbağ Belediye Başkanı Sayın Nazmi Ay ile bir araya geldik. Sayın başkanım şimdi bizlere Özbağ Beldesine bugüne kadar gelmeyen neler yaptınız? bunu tabiî ki de sık sık takip ediyoruz, görüyoruz ve izliyoruz ve araç filosunu daha genişletiniz biraz bizde bu konu hakkında bilgiler verebilir misiniz?
NAZMİ AY: Şimdi ben siyasi hayatımda hiçbir zaman hiç kimseyle tartışmaya girmem. Özbağ Belediyesi 2009 öncesi ve 2009 sonrası çok farklı. Biz şunu söyledik. Dedik ki siyasetimizde yalan olmaz. Bizim siyasetimizde günü kurtarmaya çalışma olmaz. 
“Bizim siyasetimizde günü kurtarmaya çalışma olmaz.”
Şimdi Belediye Başkanı 10 yıl makam bekledi, kasabaya herhangi bir katkısı olmadı, diyenlere şunu söylüyorum. Bakın 5 tane bizim bakanlıklardan hibe olarak aldığımız araçlar var. Biz bu araçları hepsini aynı günü almadık. Periyodik zamanlarda aldık ve bunları alırken iktidar partisinin gücü, milletvekillerimizin, il başkanlarımızın bize olan destekleri var. Şimdi kepçemizin biri İller Bankası Finansmanı Devlet Malzeme Ofisinden aldığımız bir kepçe ve çok az bir borcu kaldı. Onu ödeyeceğiz. Diğer aracımız çöp toplama aracımız sağ olsun milletvekillerimiz de beraber bakanlıklarımızın ziyaret ettik. Bu aracımızı da 0 kilometre olarak aldık ve belediyemizin araç parkına kattık. Envanterimizin kaydını yaptık. Diğeri aracımızı 4 ay önce aldık. Onu da çevre bakanlığımızdan hibe olarak aldık. yol süpürme aracımız çoğu ilçelerde olmayan bir araçtır. Onu da çevre bakanlığımızdan hibe olarak aldık ve envanterimiz de kaydettik. Diğer kepçemiz ise Türkiye Belediyeler Birliği'nden hibe olarak aldığımız bir araçtır. Bunun fabrika çıkış fiyatı da 67 bin Euro’dur. Diğer aracımızın maliyeti biz 0 lira ile aldık ama 412 bin TL. Şimdi biz bunları nasıl yaptık? İktidarın bize vermiş olduğu destek ile milletvekillerimizin bize vermiş olduğu destekle yaptık. Halkımıza daha iyi hizmet verebilmek için aldık. Hizmetlerimizi daha kısa bir sürede gerçekleştirebilmek için aldık. Benden önce hizmet gören hiçbir belediye başkanını ben suçlamıyorum. Ama böylesine bir araç filosunu alamadılar. Biz nasıl aldık? İktidarımızda sayesinde aldık. Ben bunu kasaba halkı için söylüyorum. Özbağ halkı yapılan hizmetleri göz ardı eden insanlar değiller. Biz onlar için çabalıyoruz. 10 yıldır biz onlarla et tırnak gibi olduk. Gücümüz oranında çalışıyoruz hizmetimizi veriyoruz. Biz bir belde Belediyesiyiz il veya ilçe belediyesi değiliz. Ama bugüne kadar yapmış olduğunuz yatırımlar bir belde Belediyesi'nin çok çok üzerinde yatırımlardır. Bu araçların bugünkü değeri 1500000 TL. Eski para ile bir buçuk trilyon lira. Biz bu araçları belediye bütçesi ile almamız mümkün değil. Ben buradan Sayın milletvekillerimize, Parti yetkililerimize, il başkanlarımıza böyle bir hizmete destek oldukları için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Şahsım adına ve kasaba halkı adına çok teşekkür ediyorum. İnşallah bir kamyonumuz var. Onu da belediyeler birliğimizden alacağız. Onu da filomuza katacağız. Kasabamıza Hayırlı olsun diyorum. Biz elimizden geldiğince çalışıyoruz. Kimin ne dediğine çok fazla takmıyoruz. Bizim görevimiz kasaba halkına en iyi hizmeti verebilmek. Zaten benim halkımda hizmetin en iyisine layık bir topluluk.
HAVVA KARAKAYA: Son olarak konuyu toparlayacak olursak. Buradan Özbağ halkına söylemek istediğiniz bir şey var mı?
Kasaba halkımız rahat olsun. Özbağ artık eskisi gibi değil. Kamu kurum ve kuruluşları ile uyum içerisinde çalışan, projeler üreten, ürettiği projeleri de hayata geçiren bir belediyeyiz. 
“Gözde ve flash bir beldeyiz”
Ben demiştim Flash belde olacağız. Şu an ise Gözde ve flash bir beldeyiz. Tabii ki de seçime gidiyoruz. Çalışmalarımız var, kasabamızda yapılmaları gereken eksiklikleri biz biliyoruz. Onu da İnşallah kısa sürede sizlerin televizyonunuz aracılığı ile kasaba halkımıza duyuracağız. Onların yine fikirlerini alacağız. Zaten biz hiçbir işimiz de kasaba halkımızın onayını almadan ben bilirim mantığı ile hareket etmedik. Biz dedik ki biriz birlikteyiz. Kasaba halkı ile beraberiz. Ne yaparsak onlarla beraber yapacağız. İnşallah Rabbim 3 dönemi de bize nasip ederse eksikliklerimizi tamamlayacağız ve sıfır sorunlu bir belde yaratacağız.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kimseye İş Sözü Vermemek
Kırşehir halkı,seçildikten sonra ilk kez karşılarına çıkan Sayın Ekicioğlu’dan daha doyurucu daha...

Haberi Oku