Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Neylan Yılmaz net konuştu
 Kırşehir Final Okulları Müdürü Neylan Yılmaz 2017-2018 eğitim öğretim yılı akedemik faaliyetler hakkında açıklama yaptı. Neylan Yılmaz yaptığı açıklamada;

“Öncelikle Kırşehir Televizyonuna ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim. Kırşehir’ de bir eğitimci olmak ve çocuklarımızı geleceğe hazırlamak bizleri mutlu ediyor. Bu sene eğitim öğretim yılımız 18 eylülde başladı. Şuan bir buçuk aylık bir süreç geçti. Sene başı itibari ile veli motivasyonu sınıflar bazında yapacağımız yıllık etkinlikler ile ilgili açıklamalarda bulunduk. Bir buçuk aylık süreçte’de günlük 9 saatlik dersimiz var.

Derslerimizin 9 saatinde de eve ödev götürmemeleri için okulumuzda etütler yapıyoruz. Günün sonununu ödev çalışmalarıyla tolere etmekteyiz. Özellikle bu süreci 8. Sınıföğrencilerimizle yaşıyoruz. Malum liseye geçiş dönemi olduğu için, teog yerine ne gelecek bilmiyoruz ama hangi sınav olursa olsun öğrencilerimizi elimizden geldiğince hazırlamaya çalışıyoruz. Zaman zaman veli toplantıları yapıyoruz. Anaokulu öğrencilerimiz için anaokulu öğretmenlerimizle beraber çocuklarımızın evine gidip aileleri ile birebir görüşüyoruz.

 İlkokul 1-2-3-4 . sınıf öğrencilerimiz ile randevulu sistemler ile toplantılar düzenliyoruz. Her öğrencimiz farklı olduğu için velilerimizi öğretmenlerimiz ile bire bir görüştürüyoruz. Diğer sınıflarımızı da belirli saat aralıklarları ile velilerimizi alıp öğretmenlerimiz ile görüştürüyoruz. Bir buçuk ay boyunca yaptığımız çalışmaları velilerimize detaylı  bir şekilde anlatıyoruz. Fen dersleri sizinde bildiğiniz gibi deney yapılmadan yada akıllı tahtada anlatılmadan öğrencilerin pekiştirebilmeleri mümkün değil. Bunun gibi birçok bölümde uygulamalı eğitimler veriyoruz.

 Müzik derslerimizde belirli enstürimanların eğitimlerini veriyoruz. Bunların yanı sıra çocuklarımıza origami sanatı hakkında uygulamalı eğitim veriyoruz. Bunların beraberinde beden eğitimi derslerimizde  basketbol, voleybol ve futbol turnuvaları düzenliyoruz. Resim derslerimizde kara kalem, yağlı boya, sulu boya çalışmaları yaptırıyoruz.

 Teknolojinin de ön planda olduğu günümüzde web tasarımı ve kodlama eğitimleri veriyoruz. En önemlisi hazırlık çalışması niteliğinde yabancı dil eğitimi veriyoruz. Buradanda kırşehir’de ki tüm ailelere çocukların eğitimlerine dikkat etmelerini öneriyorum.” İfadelerine 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kurtuluş Kurtaracak sizi
Bugün gündeme damga vuracak nitelikte bir olay yaşandı. Kurtuluş Yılmaz İl Özel İdaresi Genel sekreterliğine...

Haberi Oku