Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Onur Köksal muhtar adayları ile buluştu
Doç. Dr. Onur Köksal Milliyetçi Hareket Partisi il  binasında kadın muhtar adaylarıyla bir araya geldi. Siyasete ve şehrimize kadın eliyle anne şefkatinin değmesinin gerektiğini söyleyen KÖKSAL; Türk kadınının vakur ve güçlü duruşuyla her zaman hayata ve çevresine yön verdiğini söyledi.Kadın muhtar adaylarıyla mahallelerin sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunan KÖKSAL; Kırşehir'e yönelik 40 projesi olduğunu ifade etti.  

Projelerden birinin et entegre tesisi olduğunu belirtti. Tesisin içinde yer alacak tabakhane işleme  üniteleriyle ilimizde kesilen büyükbaş hayvanların derilerinin diğer illerde değil de kendi şehrimizde işlenip ilimizin katma değerinin yükselteceğini belirtti.  Yine aynı tesiste yer alacak sakatat işleme  ünitesiyle yine ilimizde kesilen büyükbaş hayvanların sakatatları işlenerek ilimizin gelişimine katkı sağlanacağını vurguladı. Et entegre tesisiyle ilk altı ayda 900 kişiye iş imkanının sağlanacağını söyleyen KÖKSAL; istihdamda kadınlarımıza ve gençlerimize öncelik verileceğini belirtti.  

Anadolu Birlik Holding'in sahipliğinde Konya Şeker Fabrikasında açılan bir üretici kooperatifi olan Torku Markası örnek alınarak "AHİ BABA" süt ve süt ürünleri entegre tesisinin yine kooperatifçilik usulüyle kurulacağını, bu şekilde üreticiden tüketiciyle direk olarak ürünlerin buluşturulacağını söyledi. Ahi Evran- ı Veli Hazretleri'nin izinden ayrılmadan Ahi Baba markasını yalnızca ilimiz ya da ülkemizde değil dünyada aranan bir marka yapacaklarını vurguladı. Bu yolla hem Ahilik düşüncesinin dünyaya tanıtılarak turizme katkı sağlanacağını hem de ilimizde işsizliğin ortadan kalkacağını dile getiren KÖKSAL; bölünürsek yok oluruz, bölüşürsek tok oluruz dedi.  

Bu güne iki büyük şehir arasında sıkışıp kalan Şirin Kırşehir'imizin makus talihini yenip, kabuğunu kırarak kendi imkanlarıyla öz ve milli sermayesiyle  istihdam şehri olacağını söyledi. 

Sadece alt ve üst yapı çalışmaları yapan bir belediye başkanı olmayacağını belirten KÖKSAL; Kırşehir i daha yaşanabilir bir şehir hâline getirirken ,bir yandan da ekonomik anlamda da istihdam yaratan marka firmalarıyla örnek şehir olacağını vurguladı.

Anahtar Kelimeler
MuhtarOnur Köksal
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Sayın Ekicioğlu'nun sayesinde bunu da gördük
Berkin Elvan’lı Ramazan eğlencesi düzenledik. CHP, İYİ PARTİ ve HDP’NİN Ortak adayı olarak Belediye...

Haberi Oku