Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Özbağ Nazmi Ay ile Devam edecek
 Özbağ Belediye Başkanı ve belediye başkan adayı Nazmi Ay, yerel seçimlere az bir süre kala önemli açıklamalarda bulundu.
HABER MUHABİRİ KÜBRA ASLAN: Seçimlere Kısa bir süre kaldı ve seçim sürecine nasıl atlattınız? ne gibi çalışmalar yaptınız? neler söylemek istersiniz?
BELEDİYE BAŞKANI NAZMİ AY: 2009 yılından bugüne kasabamızda ilgili gece demeden gündüz demeden koşturduk. Projeler ürettik ürettiğimiz projeleri de elhamdülillah hayata geçirdik. Bugüne kadar yaptıklarımızın şu an çok geniş kapsamda anlatmak imkansız. Yaptıklarımız kasaba içerisinde insanlarımız görüyor ve yaşıyorlar. Alt yapısı, üst yapısı, çevre düzenlemesi, sosyal tesisleri, halı sahası kanalizasyonları ve halkımızın en çok istediği doğalgazımızı kasabamıza getirdik. Tabii biz projeler ürettik bir bir hayata geçirdik. Kasabamızın çevresi değişti, çevre değişti içinde kasabamızda ki gayrimenkuller tavan yaptı. 
“Kasabamızın çevresi değişti, çevre değişti içinde kasabamızda ki gayrimenkuller tavan yaptı. “
Bundan dolayı mutluyuz. Kasabamızda yaşayan insanlar mutlu biz de onları gördükçe mutlu oluyoruz. Artık seçimlerin son günleri ve yoğun bir seçim kampanyamız devam ediyor. Ekip olarak çalışıyoruz, kasabamızda kendimizi anlatıyoruz ve projelerimizi anlatıyoruz. Şimdi Özbağ Kasabası 1959 yılında belediye oldu. Bu süreçten 2009 yılına kadar yapılmayan bütün hizmetleri biz 10 yıl içerisinde yaparak kasaba halkının hizmetine sunduk. Bugün itibariyle keşke şu projeyi de yapsaydık dediğimiz çalışmamız kalmadı ancak biz burada kasabamız için hayal olan çoğu projeyi hayata geçirdik. Kanalizasyon çok büyük bir projeydi. Şu an bir doğalgazımız var. Büyük bir ihtimalle yine 50 kilometre kazı yapılacak. Ben kasaba halkına şöyle bir söz vermiştim. O beldeyi tozdan ve çamurda kurtaracağım demiştim ve Elhamdülillah bugün itibariyle bitirdik. 
“O beldeyi tozdan ve çamurda kurtaracağım demiştim ve Elhamdülillah bugün itibariyle bitirdik.”
Yine aynı sözü veriyoruz. Özellikle hanım kardeşlerimize ben artık sizlere soba kovası taşıtmayacağım. Şimdi benim istirhamım şudur; 1959 yılında kurulan belediyemizin her belediye seçiminde belediye başkanını biz değiştirdik. Dolayısıyla istikrarı bir hizmeti yakalayamadık. 2009 yılında belediye başkanı olduğunda biz hizmetin akışını sağladık. İki dönemimizde hizmetlerimizi arttırdık. Yani 5 yıl bir Belediye Başkanı için çok uzun bir süre değil. Şimdi biz önümüzdeki dönem için kasabamızın ihtiyacı olan projelerimizi yazdık ve bunu sizlerle paylaştık. Bir kez daha söylemek gerekirse doğalgazımız geldi. Bunu yarım kalmasını istemiyoruz inşallah. Üç yıl içerisinde kasabamızın tamamına vereceğiz. Bu sektör özel bir sektör kar-zarar ihtiyacı karşılayan bir sektör. Bu nedenle bu projeyi tamamlamamız lazım. 21 projemiz su altyapı tesisimizin değiştirme mecburiyetimiz var. Su alt yapımız çökmüş durumda. Bunun için biz projelerimizi hazırlamış bulunmaktayız. İmarımız bitti elhamdülillah. Öbür dönem de bu projemizi hayata geçireceğiz. Su alt yapımızın maliyeti 8 trilyon TL. Bir kısmını biz hibe alacağız. Diğer kalan 4 trilyonluk kısmını da bakanlıklarımız da hibe olarak alacağız. Biz bugüne kadar söz verdiğimiz bütün projeleri yaptık. Şu an sunduğumuz projelerimizi de yapacağız. Bununla ilgili bilgi birikimimiz ve tecrübelerimiz var. Biz iktidar partisiyiz. Yani bir muhalefet Parti'nin az önceki söylediğimiz projeleri yapma imkanı yoktur. Belediye binası kasabamıza yakışır şekilde hazırlanacak. Estetik, şık görünümlü bir belediye binası yapmayı planlıyoruz. Bir mahallemizde taziye evimiz var. İnşallah önümüzdeki dönemde belediye - vatandaş işbirliği ile kasabamızda taziye evleri yapacağız. Şimdi hizmetin devamı için iktidar partisinin önemi çok büyük. Biraz önce de söylediğim gibi 5 - 10 yıl hizmet için kısa bir süre. Çünkü yeni gelecek kişiler 5 yılda ancak adaptasyon sağlarlar. Kalan süre içerisinde de güzel bir hizmet vereceklerini sanmıyorum. Benim isteğim ve talebim şudur: Değerli hemşehrilerim kişisel düşüncelerinizi ve siyasi görüşlerinizi bir tarafa bırakarak adaylarımızı lütfen değerlendirin. Bu kasaba da kimin daha iyi hizmet vereceğini kanaat ettiğiniz insanı seçiniz. Bizim arzumuz, talebimiz odur. Biz iktidar partisiyiz. Biz Özbağımızı seviyoruz. Doğduğum, büyüdüğüm ve yıllarımı geçirdiğim kasabamızda hizmet etmek bizim en büyük arzumuzdur. Rabbim bizleri buna kavuşturdu. Bununla onur duyuyorum. Bizde koltuk sevdası yoktur. Koltuk sevdası için bu makamları biz işgal etmiyoruz. Bizim tek bir amacımız, tek bir arzumuz var. Kasabamıza hizmet etmek ve kasabamızın sorunsuz bir belde haline getirmek. Bu kasaba çocuklarımıza miras kalacak. Çalışmalarımız bu yöndedir. Sıfır sorunlu bir beldeyi çocuklarımıza ve torunlarımıza bırakmayı istiyoruz. Projelerimizin devamı ve hizmetlerin aksamaması için desteklerinizi bekliyorum. Rabbim hayırlısı neyse bizlere onu nasip etsin. Hepinize teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum.”
Anahtar Kelimeler
Nazmi AyÖzbağ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kimseye İş Sözü Vermemek
Kırşehir halkı,seçildikten sonra ilk kez karşılarına çıkan Sayın Ekicioğlu’dan daha doyurucu daha...

Haberi Oku