Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Pancar Alım Kampanyası Başladı
 Kırşehir Şeker Fabrikası, yeni dönem 'Pancar Alım ve Şeker Üretim Kampanyası' düzenlenen bir törenle başladı.

2017/2018 Pancar Alım Kampanyası nedeniyle, Şeker Fabrikası Meydan Tesisleri Pancar Alım Kantarı alanında düzenlenen törene Vali Necati Şentürk, Şeker Fabrikası Müdürü Ziyram Eser, daire müdürleri, fabrika çalışanları ve pancar üreticileri katıldı.

Necati Şentürk, törende yaptığı konuşmada, yeni kampanya döneminin hayırlı ve bol kazançlı olmasını temenni ettiğini söyledi.

Şeker sektörünün tarımda ve sanayide sağladığı istihdam ve oluşturduğu katma değerle stratejik bir öneme sahip olduğunu belirten Necati Şentürk, “Asil milletimiz, 1071 Malazgirt Savaşından itibaren bu kutsal topraklarda üretim yapıyor. Milletimiz bu topraklara emeğini, alınterini, bilgisini, sabrını, tecrübesini katarak üretim yapıyor. Kırşehir toprakları tarım ve hayvancılık için oldukça müsaittir. Yamula Barajının da sulamaya açılması ile birlikte bu topraklar en gözde topraklar olacak. İnsanın yediği en helal lokma, kendi el emeğiyle, alınteriyle kazandığıdır. Ürünün bol ve bereketli olmasını diliyorum. Ayrıca, fabrikamızda işlenecek pancarın geri kalan kısmını diğer illerdeki fabrikalara göndermemek için fabrikamızın kapasitesinin arttırılması yönünde çalışmalarımız var.” dedi.

Fabrika Müdürü Ziyram Eser'in de yaptığı bilgilendirmenin ardından, pancarı fabrikaya getiren ilk beş çiftçiye Vali ve diğer protokol tarafından hediyeleri verildi.

Tören, pancar alımının başlatılması ile sona erdi.

 

Anahtar Kelimeler
Pancar Alımı
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Emre Aslan gençlerimiz her zaman vatana millete...
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 15 Temmuz dolayısı ile Fotoğraf Sergisi programı düzenledi.

Haberi Oku