Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Referanduma Doğru Programının En Son Konuğu Mikail Arslan Oldu
 Kırşehir Televizyonunda yayınlanan ve binlerce kişi tarafından takip edilen "referanduma doğru" programının en son konuğu Kırşehir Ak Parti Milletvekili Mikail Arslan oldu. Kırşehir Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Havva Karakaya'nın modaratörlüğünde sunulan programda bir çok konuya yer verildi. Aynı zamanda sosyal medyada çok büyük yankı yaratan programda ilk olarak Kırşehir Ak Parti Milletvekili Mikail Arslan yapılan ve yapılacak olan projelerden bahsetti .Soru cevap ve sohbet eşliğinde gecen program'da bir çok konuya yer verildi. İlk olarak Kırşehir televizyonu çalışanlarına teşekkür ederek sözlerine başlayan Kırşehir Ak Parti Milletvekili Mikail Arslan" Kırşehir televizyonuna bize bu fırsatı verdiği için çok teşekkür ediyorum, sizler sayesinde hemşerilerimize daha iyi ulaşıyoruz, bu açıdan Kırşehir televizyonuna ve ekibine başarılar diliyorum. Tabi Kırşehir ile ilgili yatırımlarım çok önemli bir konu, aslında siyasetin de temel perspektifi bu, memlekete hizmet etmek, ülkenin kalkınmasında sorunları çözmek, beklentileri çözmek gibi, aslında siyaset bu demektir. Dolayısıyla bunları ne kadar iyi karşılayabilirseniz, millete ne kadar iyi hizmet edebilirseniz, siyaset o kadar değerli olur" Dedi. 

Takdir edersiniz ki Kırşehir tam anlamıyla bir kültür şehri, bununda canlandırılması gerekiyor ki sizin bu noktada bir çok yatırımlarınız var. Ben özellikle Kırşehirin Kültür ve Turizm Bakanlığı noktasında ne gibi yatırımlarınız olacak, ne gibi projeleriniz var ? 

Kırşehir Ak Parti Milletvekili Mikail Arslan"Bir turizm potansiyelimiz var ama yeterli değil, yani Kapadokya bölgesine gelen turistlerin büyük bir kısmını biz şehrimize çekebilmeliyiz ama bunu hala başaramadık. Bizim şehrimizin de yeterli kültür zenginliği var ama bunu işlememiz lazım, geliştirmemiz gerekiyor.Bu ancak toplumsal bir bilinç ile sağlanabilir.Kırşehir'in sivil toplum örgütleri STK'ları ve basını bir payda da buluşup bu konu ile ilgili ortak bir çalışma yapması gerekir. 

Size baktığımız zaman, projeciliğiniz her zaman ön plana çıkıyor, Kırşehir'e dönüp baktığımız'da AEÜ, devlet hastanesi gibi eserleriniz çoğu sizin eseriniz, ve ben özellikle şunu merak ediyorum, Karakurt kaplıcasında çalışmalar devam ediyor, ilerleyen günler süreç nasıl işleyecek ? Kültür belgeleri ile ilgili son durum ne ?

Kırşehir Ak Parti Milletvekili Mikail Arslan" Bizim Ahilik belgelerimiz il dışına, Konya'ya taşınmıştı, onları iade edecekler.26 parça eserimizi inşallah nasip olursa getireceğiz. Ayrıca Cacabey camii ile ilgili ışıklandırma ve restorasyon konusunu takip ediyoruz. Ahilik kutlamalarına yeni bir perspektif kazandırılması için çalışmalarımız devam ediyor. Eğer zaman olursa inşaallah, Ahiliği ne yapmalıyız, nasıl kutlamalıyız , hep birlikte tartışmalıyız. Nasıl bir perspektif olması gerekir bunları hep beraber konuşmamız gerekir. Ahi evran, Yunus Emre gibi önemli değerlerin tanıtılması için kısa film yapılarak tanıtılması gerekir.TANAP ile ilgili'de çok ciddi projeler gönderdik, çalışmalarımız devam ediyor."

 

Sayın Vekilim ben Kırşehir’de efsane olmayı sizden öğrendim. Dün Boztepe’de CHP’li bir arkadaşımız ile sohbetimiz oldu Söylemi aynen şu şekildeydi. İyi ki Mikail Arslan var. O olmasa hiç Evet çıkmayacak. Gibi tabir kullandı ben çok merak ediyorum. Bu sevgiyi nasıl elde ettiniz.

O milletimizin teveccühü, Eveti anlatıyoruz. Halkımız kararını kendi verecek. Hayır diyene de bir şey demiyoruz. Onun kararıdır. Biz her zaman saygılı olduk. Bazen farklı Tivitler atılıyor. Ama her kesin kararıymış gibi yansılatılıyor. Yok böyle bir şey. Biz gönül paylaşımı yapıyoruz. Muhalefet de önemli. Onların da görüşlerini önemsiyoruz. Ama Kırşehir kendisine göre çizgisi olan bir il. Kırşehir halkına güveniyoruz en güzel kararı verecek.  

Sayın Vekilim artık referanduma son 2 gün kaldı. Özellikle bu konu ile ilgili görüşlerinizi alabilirmiyim?

Kırşehir Ak Parti Milletvekili Mikail Arslan"İnsanlar ellerini vicdanına koyup, akıl terazilerinden geçirecekler, hükümetin bu zamana kadar yaptıklarını göz önüne getirecekler, Sayın Cumhurbaşkanının bunun kendi şahsi meselesi olmadığını, Sayın Binali Yıldırım'ın ve Devlet Bahçeli'nin kendi şahsi meselesi olmadığını, ülkenin bekası için, geleceği için  yapılması  gereken bir değişiklik olduğunu görmeleri lazım.  Sayın Cumhurbaşkanım dünden bugüne çok büyük mücadeleler vermiş, Türkiye’ye büyük hizmetler kazandırmıştır.Biz, evet denmesi ile ilgili görüşlerimizi anlatıyoruz, ama hayır verenler ile ilgilide herhangi bir şey söylemiyoruz.Ama bunu sonuçları itibariyle iyi değerlendirmek gerekiyor.Hep söylüyorum bu bir parti seçimi değil.Anayasa değişikliği ile ilgili karar veriyoruz.Bu karara uygun olarakta seçimler daha sonra yapılacak.Milletin seçtiği insanlar,Milleti yönetecektir bu açıdan demokrasimizde güçlenecektir. Kırşehir şirin bir şehir İnşallah biz yine Kırşehir açısından örnek bir olarak kendimizi gösteririz. Biz Neşet Ertaş’ın memleketiyiz. Neşet ustada hiç nefret söylemi duydunuz mu. Burası şirin Kırşehir güller diyarıyız. Kalpten kalbe gidilen yolda bütünleşmeliyiz. Kırşehir en doğru kararı verecektir. Eğitimde gelişmiş bir şehiriz. İnsanları çok zeki. Politikayı siyaseti çok iyi takip Ediyorlar. Alınan oy ortalaması neredeyse Türkiye ortalaması oluyor. Burası Türkiye’nin tam kesiti. Türkiye’yi anlamak isteyen önce Kırşehir’i anlaması lazım.  Büyük Devlet olmak büyük milletle olur. Oda birbirimizi sevmek ve anlamakla olur. Kırşehir’de bu duygu her zaman olmuştur. Dayatmayı sevmeyen kendine göre siyaseti olan bir il. Biz Kırşehir’e hemşerilerimize güveniyoruz. İnanıyoruz. Yemeyen içmeyen çocuklarını en iyi okulda okutan TEOG’da Üniversite sınavlarında güzel sonuçlar alan. Bir şehirdir. Ben teşkilatlarıma Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarına çok teşekkür ederim. Çok güzel bir kampanya çalışması oldu. Olumsuz hiçbir şeyle karşılaşmadık. Saygıyla bizi dinlediler.İnşallah seçim gününe kadar hiçbir olumsuz olay olmaz. İnşallah Türkiye genelinde örnek bir il olma özelliğimizi yine taşıyarak. Bunu bir kez daha gösteririz. Allahın izniyle Evet oyları önde olacak. İnşallah memleketimize faydalı olacak.   Biz birbirimizi kucaklayacağız. Ahi Evran gibi Yunus gibi Mevlana gibi Hacı Bektaş gibi  dostluk çağrıları yapmalıyız. 17 Nisan sabahı  Türkiye inşallah memleketimize ve milletimize yeni umutlar vererek yolumuza devam ederiz."

 

 

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kimseye İş Sözü Vermemek
Kırşehir halkı,seçildikten sonra ilk kez karşılarına çıkan Sayın Ekicioğlu’dan daha doyurucu daha...

Haberi Oku