Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Rektör Karakaya UNIKOP Devir Teslim Törenine Katıldı
 İkili ilişkilerini sürekli geliştirerek karşılıklı istişarelerde bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, 17 Ocak 2019 tarihinde Kırıkkale Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen UNIKOP Devir Teslim Törenine katıldı. Üniversitemizin de üyesi olduğu UNIKOP’un Devir Teslim Töreninde Rektör Karakaya ile birlikte 12 üniversitenin rektörü de  yer aldı. 

KOP Bölgesi üniversiteleri arasında eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve toplumsal hizmet gibi alanlarda akademik ve idari iş birlikleri yapmak, üniversite-sanayi etkileşimini ve üniversite-şehir bütünleşmesini ileri düzeye taşımak ve ülkemizin gelecek vizyonuna ve kalkınma çabalarına katkı sağlamak amacıyla KOP Bölgesinde eğitim veren üniversitelerin katılımı, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının desteği ve koordinasyonu ile  kurulan “KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği”nin (UNİKOP) dönem başkanlığının Kırıkkale Üniversitesi tarafından yürütülmesine karar verildi. 2019 yılı boyunca yapılacak çalışmaların değerlendirildiği devir teslim töreninde Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, kendilerine devredilen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışacaklarını dile getirdi.

Devraldıkları görevden dolayı Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan’a başarılar dileyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak yapılacak her türlü çalışmaya destek vermeye hazır olduklarını söyledi. 

 

Anahtar Kelimeler
Vatan KarakayaÜNİKOP
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kimseye İş Sözü Vermemek
Kırşehir halkı,seçildikten sonra ilk kez karşılarına çıkan Sayın Ekicioğlu’dan daha doyurucu daha...

Haberi Oku