Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Sayın Bahçeci’den kısa mesaj.
 Bugün otobüslerimiz sahaya indi, güzel mantıklı olan her hizmete destek vermek boynumuzun borcudur. Başkanım ellerine sağlık otobüsleri ne iyi ettin de aldın.

 

Bak bugün hiç yazmayacağım, bu otobüsler nasıl alındı, kaç paraya alındı, 1 senedir yattığı yerden kaç para masraf yapıldı, ihalesi nasıl yapıldı asla bu konulara değinmeyeceğim. Çünkü memlekete güzel bir hizmet yaptınız. Bu memleket için taş üstüne taş koyanı başımızın üzerinde taşırız. İsimler gelip geçicidir bu gün hasan yarın kel hasan. Zaten beni anlamanızı beklemiyorum. Hep biri için ya da birileri için değil ben MEMLEKETİM için varım.

 

Dün sosyal medyadan üstüne basa basa bir yazı gözümüze soktunuz otobüs tutacaklarında. Neşet ağamın resimleri  ve mesajlarınız ile doluydu. Herhalde bundan sonra bizlere vereceğiniz mesajları buradan parmak ile göstereceksiniz. Neydi o mesaj?

 

Gölgeye Girenin Gölgesi olmaz!!

 

Başkanım bu mesaj

Yıllardır sizin gölgenizde siyaset yapanlara mı ? Yoksa ticaret yapanlara mı?

Yoksa memuriyet yapanlara mı? 

 

Vallahi anlayamadım.

 

Sonra rahmetli Neşet ağamin Bayram Bilge Toker hocam ile programı aklıma geldi. Garibim türküye girmeden bir söz ikrar etmişti.

 

Bayram hocam programında, burada türküsünü arayan dinleyiciler ile dinleyicisini arayan türküleri buluşturduğu için Neşet ağama teşekkür ediyordu.

 

Gariplerin garibi de ona şu efsane cevabı veriyordu

 

"Kendi aklımızın, kendi mantığımızın, kendi doğrumuzun, kendi gördüklerimin türküleri bunlar diyordu".

 

Ve devam ediyordu Bayram hocam usta diye hitap edince, estağfurullah usta yaradan ben yaradılanım diyordu. İnceliğe büyüklüğe erdeme bakar mısınız? Alçaldıkça Büyüyor devleşiyordu.

 

Bayram hocam bir dinleyicinin hangi Neşet çıkacakmış sorusunun üzerine Neşet ağam işte o efsane cevabı veriyordu

 

GOLGE' ye GİRENİN GÖLGESİ OLMAZ!!

 

Ah sazının teline gurban olduğum kalksa mezarından gelse ne fırça atardı o koskoca BEN BEN BEN diye ortada dolananlara. Ben demiyor garibim hiç bir saniyesinde. Gözüm arkada kalamayacak diyordu. İşi bilmeyen saz çalanlara da Hacı beyin meşhur AĞIR OL!!! Sözünü söylüyordu.

 

Ne olur şimdi bu yazıyı burada yârım bırakın, internetten "GOLGE' ye GİRENİN GÖLGESİ OLMAZ" yazın ve Bayram hocam ile röportajı bir izleyin. Ne demek istediğimi anlayacaksınız.

 

İzleyenler benim DERDİMİ çok iyi anlayacaklardır. Sayın bakanımız VARANK' in attığı twett gibi bir tweet gelebilir "BURASI OLMAMIŞ BAŞKANIM".

 

Bizler sizin düşmanınız falan değiliz sizi yeri geliyor eleştiriyoruz yeri geliyor övüyoruz. Ama ne olur siz kendinizi övmeyin sırıtıyor artık.

 

Sayın Mustafa Kendirli bisiklet etkinliğinde ne övgüler dizdi size. Türkiye'nin en başarılı başkanı, 5 yıl sonra Kırşehir’e gelenler bambaşka bir Kırşehir göreceklermiş... Allah Allah seçimler iptal mi oldu, hani aday adayları, hani temayül yoklamaları hani sandık?

 

Sizin bildiğiniz bizim bilmediğimiz ne var acaba. Gerçi doğru ya külliyeden ve Genel Merkezden Sayın Bahçeci’nin adaylığının  sözünü almıştınız. Sizlere ufak bir hatırlatma yapayım, vatandaşın da sözünü alin. Ne olur ne olmaz sandık falan gelirse önlerine sürpriz olmasın sizlere.

 

Dün otobüsler ile ilgili sosyal medyadan bir bayan bir esnaf kardeşimiz Belediye Başkanımıza bir soru sordu

 

"Her şey iyi güzelde bunların sığabileceği yollar nerede?" Diye

 

Aman Yarabbi altta cevabı gördüm ve kafamdan kaynar sular döküldü.

 

"Hangi yola sığmadınız ....... Hanım, kontrol ettireyim"

 

Bu cevap çok ağır sayın Bahçeci, Yıllardır yol bekleyen tozun çamurun içinde kalmış vatandaşa  "benden özür dilemezseniz yolunuzu yapmam" demekten bile daha ağırdı.

 

Karşınızdaki bir kadın ve bahsettiği yol daraltılması ve otobüslerin o yolda nasıl gideceği hepimizin merak konusuydu ki bugün hepimiz gördük… Sayın Bahçeci gitmiyor. Bu yollara bu otobüsler olmadı. Trafik felç oldu. Otobüslere laf söylersek gözümüze dizimize durur. Ama yollar OLMADI…

 

Başkanım gerçekten bu Şehri ve Davam dediğiniz Ak Partiyi seviyorsanız kendinize çeki düzen verin ve özeleştiri yapın.

 

BURASI OLMAMIŞ BAŞKANIM!!! BURASI OLMAMIŞ BAŞKANIM!!!

 

Yol kaldırım konusunda hata yapıldı. Trafik ışıkları ayrı dert, kavşak olmayışı  ayrı dert, tek yön yol ayrı dert say say bitmiyor. Bu şehirde trafik problemi yoktu bir bisiklet yolu uğruna artık var.

 

Hiç hesap ettiniz mi bu bisikletlere kaç ay binilebilir Kırşehir'de.

 

Hadi saymaya başlayalım

Ocak, Şubat, Mart kar kış kıyamet binemeyiz. Nisan Mayıs hatta artık Haziran bol yağmur rahmet bereket.

 

Temmuz, Ağustos ohhh yaz sıcakları, Temmuzun 15 ine kadar  yağmur yağar Eylülü de içine katarsak etti mi 45 gün hadi 60 gün.

 

Geldik Ekime pastırma sıcakları gelir 15 gün de buradan alsak etti 75 gün.

 

Kasım sonbahar ayı, yağış rahmet bereket ayıdır, üstü kapalı bisiklet icat edilmediyse Kırşehir yağmurlarında zor binilir.

 

Bir diğer sorunda alt yapılar, afete göre yapılmadığı için her yeri su basar yani ancak sörf yapılır.

 

Geldik Aralı ayına ısıtmalı bisikletiniz yoksa ayaz çarpar gene binemezsiniz bisiklete.

 

Şimdi basit bir hesap yapalım. Yıl 365 gün 75 gün hadi bilemedik 90 gün aralıksız doya doya bindik bisiklete kaldı mı 275 gün.

 

Eyvahlar olsun. Başkanım daha cumartesi günü Bireysel araç kullanımını azaltmak için bisiklet yollarını yaptığını söyledi herhalde.

 

Şimdi 275 gün için çare aramak lazım. Isıtmalı bisiklet olabilir, çadırlı bisiklet olabilir, üstü kapalı, üstü şemsiyeli ben hemşerilerime güveniyorum. Bu sorunu "pekmez akilli" zekamız ile kesin çözeriz.

 

 

Başkanım, benim kıymetli Belediye başkanım eminsiniz değil mi? bunları hesap ettiniz. Bakın sonra bir sürpriz çıkmasın ben naçizane hesap yaptım, benim hesabıma göre Müftümüzün çözüm yolu daha mantıklı. Açalım ellerimizi semaya...

 

Ey Allah'ım sen bizi her türlü kötülüklerden koru, kibirden, hamasetten esirge Yarabbi.

 

Ey Yeryüzünün ve Gökyüzünün mutlak sahibi sen mevsim normalleri üzerinde yağış verme, alt yapımız afetlere göre değil Yarabbi.

 

Ey Âlemlerin sahibi olan Allah'ım, ilimizde bulunan fitne fesat ve iki yüzlü insanlara fırsat verme Yarabbi.

 

Ey merhameti bol Allah'ım dünümüzü unutturma yarınımızı arattırma

 

Ey Ol deyince olduran Rabbim, memleketimizde trafik sorunu kalmasın, herkes bisiklete binsin bisikleti olmayan alsın alamayan otobüse binsin.

 

Ey sonsuzluğun tek sahibi; sen memleketimize sakin, kendinden emin işinin ehli, mütevazı, garibin halinden anlayacak Şehrül emin ihsan eyle Allah'ım.

 

Amin....

Anahtar Kelimeler
Yaşar Bahaçeci
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
I am müftü 8 ay önce

Dua şahane olmus. Yollar kaldırımlar facia

Sayın Ekicioğlu'nun sayesinde bunu da gördük
Berkin Elvan’lı Ramazan eğlencesi düzenledik. CHP, İYİ PARTİ ve HDP’NİN Ortak adayı olarak Belediye...

Haberi Oku