Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Seçimler ve adaylar işte analizlerimiz

 Ülkemiz 24 haziranda yapılacak Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kenetlenmişken,aday listelerinin açıklanması her partide bir takım kırgınlık  küskünlük ve hayal kırıklıklarına  sebep olmuştur.

Bizde Kırşehir postası olarak, sokağın diline, yaşanılanlara, duyumlara ve gerçeklere bir projeksiyon tutalım dedik.

Aday listelerine  ilimizde şüphesizki en büyük tepki çok değil bundan birkaç ay önce başarısızlık,ve metal yorgunluğu gerekçesiyle İl başkanlığı  görevinden el çektirilen sn Mustafa  KENDİRLİ nin onca değerli isim arasından liste başı yapılması  tabanda ve parti teşkilatında kafa karışıklığına sebep olmuştur.

 

Sayın Kendirli'nin beklenmedik şekilde  liste başına getirilmesinin perde gerisine bakıldığında ise,akıllara durgunluk veren  gelişmeler yaşandığı dile getiriliyor,  Birileri  Mevcut konumlarını koruyup,2019 Martında yapılacak mahalli idareler seçiminde yerini garantilemek amacıyla ,yeni aday yeni yüz arayışına girmişler,ilk bakışta nevar bunda denilebilir ancak,yeni yüz diye lanse edilen yüzün hiçte yeni bir yüz olmayıp başarısızlık nedeniyle görevden alınan  Sayın Kendirli olduğu ortaya çıkınca iser istemez insanın ilgisini çekiyor,görüştüğümüz partili partisiz Kırşehirliler,bu iş normal değil,başarısız diye görevden alınan adama,ne değişti de şimdi güvenip oy vereceğiz,üstelik bu arkadaşın,Ak Partinin Kırşehir'de yakaladığı coşku ve hareketliliğe uyması mümkün değil,etkileyici  akıcı bir konuşma yeteneği yok   ikna,ve inandırıcılık  kabiliyeti diğer adaylara göre oldukça sıkıntılı çünki; ortada tescillenmiş bir  başarısızlık var.

 

 Bütün bunlara ilaveten sayın Kendirli'den hoşnut olan tek insanın Belediye Başkanı sn Yaşar BAHÇECİ ve mevcut il başkanının olduğu gerçeği gün gibi ortada, sayın Kendirli il başkanı koltuğunda oturduğu dönemde,koltuk imkanlarını fırsata çevirme konusunda oldukça uzman olduğu,belediyenin bütün imkanlarını sonuna kadar kullanarak,arsa alım satım ve inşaat işlerinde oldukça mesafe aldığı ve bu durumun parti çevrelerinde yarattığı rahatsızlık sonucu işten el çektirilme(metal yorgunluğumu;metal doygunluğumu) nedenlerinden biri olduğu dilden dile dolaşmakta, Belediye ile içli dışlı ilişkiler sayesinde aday adaylığı sırasında billboardlara asılan boy boy Kendirli resimlerinin  Belediyeye fatura edildiği tazeliğini korurken,hangi özelliğinden dolayı oy vereceğiz 

 

Oldukça tepki çeken adaylık sürecinde SN Kendirli nin 1.sıraya getirilmesi noktasında sayın belediye başkanınıın Ankara’da yürüttüğü kulis çalışmalarının etkili olduğu,hatta bu uğurda günlerce Ankara'da kalarak Kendirli'nin 1.sıraya getirilmesi için özel yerlerde özel görüşmeler,kapalı kapılar arasında gelecek ile ilgili planlar ve harcanacak isimler üzerinde yoğun çalışmalar yaparak,Ak Parti teamüllerine aykırı bir biçimde,aylar önce metal yorgunluğu gerekçesiyle görevden alınan bir adamın tekrar Kırşehir halkının karşısına aday diye dikmek Kırşehir'in aklıyla alay etmekle eşdeğer olduğu yaygın bir kanı olarak gündemdeki yerini korumaktadır. İki vekilliğin zorlanılmadan kazanılacağı bir dönemde yanlış bir seçim ile bir vekiliğin bile tehlikeye düşürülmüş olmasının vebali kimin üstüne olduğunun  Kırşehir halkının taktirine bırakıyoruz

 

 Sayın Bahçeci, ve Sayın Kendirli  başarılı bir il başkanı ise neden görevden alındı….Şayet başarısız ise,,neden 1. Sıradan vekil adayı yapıldı

    Konuşulan bütün olayların merkezinde hep Belediye Başkanı Yaşar BAHÇECİ nin  olması Bahçeci'nin bitmek bilmeyen  erişilmez yüksekseklikteki  egosu,ve kırşehirin bütün kamu kurum ve kuruluşlarını bloke etme sevdasının yattığı yadsınmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkmakta, şehrimizi 9 yıldır yöneten Bahçeci'nin 1.döneminde yarattığı sempatinin ikinci döneminde kendi hataları ile kaybolduğunun kendisi tarafındanda anlaşılması sinirlerini epeyce germişe benziyor, atlyapı ve kaldırım ve yol çalışmaları ile Kırşehir insanını 4 yıldır oyalayan başkan,Kırşehir'i Türkiye'nin en borçlu belediyesi yapmış akabinde.trilyonlar harcanarak yapılan yollarda araç kuyruğu neredeyse zaman zaman 1 km çıkmış, 50 yıl hizmet verecek denilen altyapı ise 10 dakika yağan yağmura teslim olmuş,üst yapı bir ayrı sorun…alt yapı bir başka sorun olarak onca masraf ve emeğe karşın makyajlanmış bir halde katmerlenmiş olarak karşımızda durmaktadır,daraltılmış yol…genişletilmiş kaldırım,çiçek böcek ve zincir vs ile abartılmış kaldırım yol araları,yılan hikayesine dönen güya acil diye ihale yasasına aykırı biçimde ihale edilen kaldırım düzenleme çalışmaları halkın içinde öfkeye,esnaf nezdinde tepkiye neden olmuştur.

     Başında bulunduğu  kurumun içinde bulunduğu durumu görmezden gelip,Kırşehir siyasetine ve gündemine yön vermeye çalışan Bahçeci'nin  her yere etki etmeye çalışması,bir tek ben bilirim anlayışı ile  hareket etmesi güç zehirlenmesi olarak değerlendirilirken,vatandaş arasında,madem vekillikte yeni yüz arayışı siyasetinin kulisinin yapılması, Belediye seçimlerinde de yeni yüz arayışlarının başlaması gerektiği yüksek sesle dile getirilmeye başladı.. Vatandaş Belediyede yeni yüz istiyor

 

  Kırşehir Belediyesi’nin  Mustafa Kendirli’yi Vekil çıkarmak için tüm imkânları Yaşar Bahçeci tarafından seferber edilmesi, Muzaffer Aslan'ın her zaman olduğu gibi sessizce ve tepki vermeden destek vermesi,  hem parti yönetiminde,hem de parti tabanında  hem de Kırşehir halkı nezdinde tepkilere neden  olmakta, Cumhur ittifakı na umut bağlayan seçmenler üzerinde moral bozukluğu yaratmıştır. Sayın Aslan'ın ne çıkarı olduğu ise vatandaşlar tarafından  oldukça merak ediliyor. Bu boyun eğişin nedenini.

Buradan son olarak sayın Cumhurbaşkanım ve Başbakanıma seslenmek istiyoruz,;

 

 SAYIN CUMHURBAŞKANIM SAYIN BAŞBAKANIM BUNLARIN TEK DERDİ MUSTAFA KENDİRLİ, BUNLARIN TEK DERDİ, KOLTUKLARI SAĞLAMLAŞTIRMAK, BUNLARIN TEK DERDİ MAKAMLARI, BUNLARIN TEK DERDİ KAZANÇLARINI İKİYE KATLAMAK. SAYIN CUMHURBAŞKANIM SİZİ YANLIŞ YÖNLENDİRMİŞLER. BİZ  BUNA ÇOK ÜZÜLDÜK. AMA BİZ KIRŞEHİR POSTA.COM OLARAK SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN YANINDAYIZ. CUMHUR İTTİFAKINA EVET DİYORUZ.

 

Söz Konusu Memleket ve Vatan meselesi ise Ben bu uğurda ölürüm. Ama konu sizin makam ve koltuk sevdanız çıkarlarınız ve kendiniz ise siz ölün.

 Başbuğ Türkeş'e saygılarımla 

Anahtar Kelimeler
Seçimler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Kırşehir’e...
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli bir dizi ziyaretlerde de bulunmak üzere Kırşehir’e gelecek

Haberi Oku