Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Seçimlerin üzerinden bir ay geçti
 Şimdi yerel basın sorumluluğu ile şöyle bir gündemi değerlendirelim istedik. Malumunuz Seçimlerin üzerinden Bir ay geçti. CHP, HDP ve İYİ Partinin ortak Belediye Başkan adayı Sayın Selahattin Ekicioğlu seçilir seçilmez neler yaptı.

 Peki Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Sayın Selahattin Ekicioğlu nasıl bir yol izliyor. Vatandaş seçtiği belediye başkanından memnun mu? Hepsini sizler için araştırıp dilimizin döndüğünce birkaç cümle ile sizlere aktaralım istedik.

 Sayın Selahattin Ekicioğlu belediye başkanlığı koltuğuna oturur oturmaz ilk icrası Belediye Borçlarını aslı astarı olmadan yanlış bir rakam ile Belediye duvarına astırdı. Peki, Sayın Ekicioğlu’na yerel basın sorumluluğu ile sormak istiyorum nasıl bir akıl tutulması bu ki aslı astarı olmayan rakamlarla Belediyenin borcunu iki kat yaptırıp astırdınız. KEŞKE SAYIN EKİCİOĞLU BORCU ASARKEN ASİLCE DAVRANIP YAŞAR BAŞKANIMIZIN YAPTIĞI ESERLERİ DE ASSAYDINIZ YA, DAHA MANİDAR OLMAZ MIYDI?

  İkincisi de Kırşehir’de bugüne kadar gelmiş geçmiş hiçbir belediye Başkanı borcu Belediye duvarına astırmadı. Hiçbir Belediye Başkanı böyle bir gaflet ve delalete düşmezken arar acele Belediye duvarına borç miktarını astırmak, açıkçası  nasıl bir kafa yapınız olduğunu resmen ortaya koyuyor. Ama şunu unutmayın, Kırşehir halkı sizi bu davranışınızdan dolayı kınıyor. Temiz siyaset yapacağım diyerek miting meydanlarında yaptığınız konuşmanıza kendini ifadenize kendiniz gölge düşürüyorsunuz.

 Allah aşkına neydi ki bu aceleniz. Hayır neden astırdınız mantığı ne Halka hizmet yapamayacağınızı mı anlatmaya çalıştınız? Keşke hizmet yapamayacağınızı farklı bir dille anlatsaydınız Kırşehir halkını kimsenin oylamaya ve 70 Projeyi Yapacağım diye bekletmeye borcun altına sığınmaya hakkı yok. Kırşehir halkı hizmetin en güzelini hak ediyor. Yok yapamayacaksanız yol yakınken dönün bu da bir çözüm tabii.

 Asıl merak uyandıran konu ise Sayın Ekicioğlu Belediye’yi devir alalı Bir ay geçmesine rağmen Daha doğru düzgün Kadrosunu kurup işte bu kadromuzla şu hizmetleri yapacağız bile diyemedi. Hangi Kadro ile Vatandaşa hizmet edeceksiniz Kadronuzu açıklayın da bir görelim.

 Asıl amacınız Kırşehir halkına hizmet etmek ise Bakın Kırşehir Milletvekilimiz Sayın Mustafa Kendirli amaç Kırşehir ise biz her zaman elimizi taşın altına koyarız. Hatta yarım kalan projemiz için Bakanımız ile görüşeceğini siz destek istediğiniz zaman Kırşehir için ne gerekiyorsa yapacağını net bir şekilde ifade etti. Ak Parti ailesi her zaman Kırşehir’in yanında hiç bir sıkıntı yok. Mustafa Vekil siz destek istediğiniz takdirde Kırşehir için yine gerekeni yapar şüpheniz olmasın. Ak Parti’nin en büyük özelliği de bu. Partili partisiz asla ayırt etmeden bu memlekete hizmet etmek. Ak Parti’de asla kindarlığa yer yoktur.

 Sayın Ekicioğlu şahsen kendi adıma konuşmak gerekirse bende size destek olmaya hazırım. Biliyoruz seçimi İYİ Parti ve HDP ile ittifakınız sayesinde kazandınız. Ama Belediye Başkanlığı Bilgi ister, Diksiyon ister. Katıldığınız canlı yayınlarda size soru soruyorlar, büyük bir savaş kazanmış komutan edasında sizi karşılıyorlar ama Siz doğru düzgün cevap bile veremiyorsunuz. Anlattığınız Ahilikten ben hiçbir şey anlamadım. Vatandaş ne kadar anladı orasını da vatandaşa sordum ama onlarda anlamamış. Ayrıca Ahiliği anlatırken yaptığınız gafı burada bahsetmek bile istemiyorum. Sizi küçük düşürmek istemem

 Geçtiğimiz günlerde 23 Nisan’da  Masal Park’ta program yaptınız. Programınıza diyecek sözümüz yok, şehri Belediye Binasından başlayarak trafiğe kapatıp, Belediye Binası önünü sirke çevirseniz de vallahi de billahi de diyecek sözümüz yok. Sizlerin demokrasi anlayışı bu, yapacak bir şey yok. Ama yaptığınız konuşmadan ben hiçbir şey anlamadım. Çocuklar ne kadarını anladı orasını bilemem. Ama size bu konuda bende destek verebilirim. Ne gerekiyorsa söz veriyorum yaparım.

 Neyse şimdi gelelim Sayın Ekicioğlu’nun ikinci icrasına Belediye otobüslerinin Kırşehir Belediyesine maliyetini bilbordlara astırdı. Asıl merak uyandıran konu ise bunu neden astırdığı Belediye otobüslerini kaldıracak ondan mı astırdı? yoksa cidden Belediyeye otobüslerin gelir getireceğini mi düşündü Hayal kırıklığına uğradı ondan mı astırdı bilinmez ama Sayın Ekicioğlu’na Allah aşkına biri söylesin Belediye hiçbir ilde Belediye otobüsler ile gelir elde etmez. Yaptığı hiçbir eserde, yatırımda Belediyeler kar amacı gütmez. Belediye Başkanın görevi hizmettir. Hayır bilmiyor olabilirsiniz aklı selim olan biri Belediyeciliği biraz anlatsın size naçizane önerimdir. Belediye otobüslerini kaldırmayı aklınızdan bile geçirmeyin Vatandaş oldukça memnun vallahi topa tutarlar sizi bizden size söylemesi.

 Şimdi bütün bunları yaparak aslı astarı olmayan şeylerle Kırşehir halkının huzuruna çıkıyorsunuz söylemlerde bulunuyorsunuz çıkın. Burada Yaşar Başkanımızın kimliğine, kişiliğine onuruna zarar vermeye çalışıyorsunuz biliyoruz. Ama şunu unutmayın. Yaşar Başkan memleket sevdasıyla memleket aşkı ile yaptığı ve yapacağı eserlere asla engel olamayacaksınız.

Buradan Şunu söylemek istiyorum. Ak Parti Bu ili bölmek ya da ayrım yapmak için çalışmadı. Sadece Memleket sevdası ile bu yola çıktı. Kırşehir’e sayısız eserler kazandırdı. Kırşehir’i Kırşehir yaptı.

Sizler bu söylemlerde bulunarak, kendi kimliğinize, kişiliğinize ve onurunuza zarar verdiğinizi asla unutmayın. Asıl siz bu yaptıklarınızla Kırşehir halkını kendinize düşman ediyorsunuz farkında bile değilsiniz. Bunların demokrasi anlayışı bu, Bu Kadar acayip ve tuhaf insanlar işte ne yapayım yani.

 Ayrıca MHP’li Meclis üyesi kardeşlerimize buradan seslenmek istiyorum. Takdir edersiniz ki Türkmen beyi Devlet Bahçeli Milletvekillerine bile asla CHP ile ortak hareket etmeyeceğiz diyerek, Hareket etmeye çalışanları da görevden aldığı bile gün gibi ortadayken, sizler CHP ile hareket edip toplantıda onay vermenizi Sanırım Türkmen Beyi asla kabul etmezdi gözden kaçtı diye tahmin ederek  ufak bir hatırlatma yapmak istedim. Sizin ortak hareket etmeniz gereken parti Ak Parti Bilge lider Türkmen beyi Devlet Bahçeli böyle istiyor. Buyruk Türkmen beyinin…

 Gelelim Kırşehirspor maçına evet 2.Lige yükseldik. Ama maçta yaşanan sıkıntı ise diz boyuydu. Protokol sırasından tutunda organizasyon eksikliğine kadar her şey daha neler neler. Saymakla bitmez. Kırşehir Belediyesi ilk maçta organizasyon eksikliği ile gözler önündeydi. Ama 2. Lige yükselmemiz bizleri oldukça mutlu etti. BU MUTLULUĞUMAZA DAMGA VURAN  EN BÜYÜK BAŞARI YAŞAR BAŞKANIMA ve Ak Parti Kadrolarına ait çok güzel bir takım bıraktı sıfır bir noktadan alıp bize bugünleri yaşattı Tekrar Kırşehir adına kendisine teşekkür ederiz. Her zaman yanında olduğumuzu buradan bir kez daha vurgulamak isterim.

 

Kırşehir halkı seçimlerin ardından bir ay geçmesine rağmen Yaşar Başkanı arar oldu.

Keşke Sayın Ekicioğlu’da iyice düşünüp bu yola öyle çıksaydı. Belediye şuan o kadar karma karışık bir halde ki anlatamam. Neyse söylenecek çok da fazla bir şey yok…

   En büyük başarı Kırşehir’e eser kazandırmanız olacak. Yaptığınız her güzel işin yanındayız Sayın Ekicioğlu bunu bir kez daha buradan vurgulamak isteriz.  Konu Kırşehir ise her zaman tarafız.

 YAŞAR BAŞKANIMIN YAPTIĞI ESERLER KIRŞEHİR’E 50 YIL YETER. SİZDE ŞU 70 PROJEYE BAŞLAYIN DA SİZİ DE GÖRELİM. HER AY BİR PROJE YAPSANIZ 70 PROJE YİNE BİTMEZ AMA NASIL BİR MANTIKLA 70 PROJE YAPACAĞIZ DEDİNİZ ONU DA ÇOK ANLAYAMADIK. HADİ BAŞLAYIN ARTIK PROJELERE NE DİYELİM BİTER Mİ? SİZCE… 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kimseye İş Sözü Vermemek
Kırşehir halkı,seçildikten sonra ilk kez karşılarına çıkan Sayın Ekicioğlu’dan daha doyurucu daha...

Haberi Oku