Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Türkmenleri Şenliği görkemliydi
 Mucur ilçesi piknik çayırında Vali Necati Şentürk’ün alana at üzerinde girişi ile başlayan şölene Milletvekilimiz Mikail Arslan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Mucur Kaymakamı Muhammet Önder, İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, il ve ilçe yöneticileri, Karacakurt Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Serdar Güneş, Türkiye'nin dört bir yanından gelen Türkmen Dernekleri üyeleri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

 

Necati Şentürk, programda yaptığı konuşmada, bunun gibi şölenlerle, şenliklerle, programlarla Türk milletinin birlik ve beraberliğinin pekiştirildiğini söyledi.

Şölenin 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Gününün ertesi günü olan 16 Temmuzda düzenlenmesinin gayet anlamlı bulduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “15 Temmuz karanlık gecede, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile maydanları dolduran milletimiz hainlere gereken cevabı vermiş, darbe girişiminin başarısız olmasını sağlamıştı. Bugünkü şölen de Türk adet ve geleneklerinin yaşatılmasında, birlik ve beraberliklerin sürdürülmesinde önemli rol oynamaktadır. Düzenlenen bu program, Türk kültürünün, örf-adet, gelenek ve göreneklerinin gelecek nesillere aktarılmasına çok büyük katkılarda bulunuyor. Türk tarihi şan ve şerefle doludur. Bizim tarihimizde atların çok önemli yeri vardır. Tören alanına da atlarla giriş yaptık. Tarihimizde seferlere atlarla çıktık, ava atlarla gittik. Bizim atlarımız gittiğimiz her yere bizimle beraber gitti. Biz korkusuz, temiz bir milletiz. Biz Türkler tarihe şan, bu topraklara can vermişiz. Bu milletin bir ferdi olmaktan gurur duyuyoruz. Gittiğimiz yerlere medeniyet, islamiyet, ilim ve irfan götürmüşüz. Devletimiz ve milletimiz ebediyen var olsun. Bu duygularla, bu programı düzenleyenlere teşekkür ediyorum." dedi.

Milletvekilimiz Mikail Arslan ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin de birer konuşma yaptığı program, Mehteran Bölüğü konseri, Bursa Kılıç Kalkan Ekibinin gösterisi, çeşitli illerin halk oyunları gösterileri, çeşitli Türkmen oyunlarının oynanması, Kırşehir Ustalar Müzik ve Oyun Topluluğu konseri, Türk Halk Müziği Sanatçısı Ferman Kaya’nın konseri ve Erzincan Atlıspor Kulübü Cirit gösterisi ile devam etti.

Bu yıl 6.’sı düzenlenen Karacakurt Türkmen Şöleni, Türkmen beyleri ile yaptığı sohbet ile sona erdi.


 

Anahtar Kelimeler
MucurTürkmen şöleni
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bu nasıl siyaset anlamadık
Kırşehir’e seçimlere az bir zaman kala son bir değerlendirme yapmakta yarar gördük, özellikle iktidar...

Haberi Oku