Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
TÜRKTOB ve SÜSBİR Başkanlarından Valiye Ziyaret
 Türkiye Tohumcular Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan ve Süs Bitkileri Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dündar, Vali İbrahim Akın’ı ziyaret ettiler.

Ziyaret sırasında konuşan Vali İbrahim Akın, Kırşehir’in tohum, süs bitkileri, fidan ve fide üretimi ile seracılık yatırımları için uygun bir il olduğunu söyledi.

Valilik olarak bu konulardaki projeleri desteklediklerini ve desteklemeye devam edeceklerini belirten İbrahim Akın, “Ülkemizde tohumculuk alanında önemli mesafeler kaydedilmiştir. Tohumculuk sektöründe etkin stratejiler geliştirerek üretimin, üründen alınan verimin ve ihracatın artırılması amaçlanmaktadır. Ayrıca, bulunduğu coğrafya ve farklı iklim özellikleriyle süs bitkisi üretimi açısından son derece uygun olan ülkemizde Süs Bitkileri Üreticileri Birliği süs bitkisi üreticilerini temsil eden meslek örgütüdür. Bu tür kuruluşlar, üyeler arasında dayanışma sağlayarak mesleki faaliyetlerin kolaylaştırılmasını sağlamaktadır. Bu vesileyle, her iki başkanımıza da ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan ve SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dündar da sektörleri hakkında bilgiler vererek Sayın Valimize kendilerine göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

Yatırımcı işadamı Serdar Eygün’ün de yer aldığı ziyarette ilimizdeki seracılık yatırımları değerlendirildi.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kimseye İş Sözü Vermemek
Kırşehir halkı,seçildikten sonra ilk kez karşılarına çıkan Sayın Ekicioğlu’dan daha doyurucu daha...

Haberi Oku