Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Ülkücü gençler sporda
 Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zekâ ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zekâ kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.’  Mustafa Kemal ATATÜRK

‘ Türk gençliğine sporu daha çok sevdireceğiz. Atatürk’ün de dediği gibi: ‘ Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa milletimizin geleceği güvence altındadır.’ Teminatımız ve güvencemiz olan Ülkücü Türk gençliğine sporu sevdireceğiz. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Mersin Milletvekili Olcay KILAVUZ

Spor, vücudumuzun gücünü artıran, melekemizi geliştiren, aynı zamanda eğlendiren, hoş vakit geçirten işlerdendir. Atçılık, güreş, denizcilik, avcılık, kayak, futbol, tenis, atletizm, sporun çeşitli kollarından biridir.

Türkler arasında da spor çok yaygındır. Türklerin milli sporu olan atçılıkla güreşin çok eski bir geçmişi vardır. Ata binmekte, kılıç kullanmakta, ok atmakta, güreş tutmakta üzerine olmayan Türkler bu üstünlüklerini uzun idmanlarla kazanırlar, gençlere da öğreterek bu üstünlüğün babadan oğula geçmesini sağlarlardı.

Sporcu, zorluklardan yılmaz, hatta güçlükleri yenmeyi kendine zevk bilir. Bu bakımdan, zor işlere girişmekten kaçınmayan, en büyük güçlükleri yenmek için zevkle çalışan kimselerde bir sporcu ruhu vardır. Bundan dolayı, spor insana hayatta başarıyı sağlayan, mücadeleyi seven, işin kolay tarafına kaçmayan bir ruh aşılar. 

Öte yandan, takım halinde çalışan sporcular, bulundukları millet uğruna, kendi kişiliklerinden fedakârlık etmeyi öğrenirler, böylece, toplum için çalışmanın zevkini alırlar. Onlarda amaç, kendileri için değil, bağlı bulunduğu milletin başarısıdır.

 

Anahtar Kelimeler
ülkücü Gençler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Mehmet Kasapoğlu, Kırşehir Belediyesi'ne ait...
Bakan Kasapoğlu, Yaşar Başkanımızı Türkiye’de ilk birkaç başkandan birisi arasına koyabiliriz

Haberi Oku