Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Uzman Çavuşlar Artık daha da Huzurlu
 Uzmanlar federasyonu 2018 yılında bilimsel ve yenilikçi yaklaşımlarda uzmanları daha iyi şartlar içerisinde haklarını savunan ve toplum içerisindeki yerlerinde daha belirgin hale getirmeyi amaçlayan bir kuruluştur. Son dönemlerde başarılı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren uzmanlar federasyonu açılışını törenle gerçekleştirildi. Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Kuran Tilaveti ile başlayan birçok kişinin katıldığı törende Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, AK Parti Etimesgut Belediye Başkanı Emre Erdemirel, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri uzmanlar gazi ve şehit aileleri katıldı.

 Uzmanlar Federasyonu Genel Başkanı Ali Tilkici yaptığı açılış konuşmasında yeni yerlerinin açılışından duyduğu memnuniyeti belirterek şunları kaydetti; Uzman çavuşların çalışma yönetmelikleri yok, sicil yönetmelikleri yok, tayin yönetmelikleri yok, nöbet yönetmelikleri yok, izin yönetmelikleri yok, her şeyden önemlisi sağlık yönetmelikleri yok. 15 Temmuz hain darbe girişiminde Uzman çavuşların bağırından kopan, bağırından yetişen Kendisi de bir uzman çavuş olan Şehidimiz Ömer Halisdemir örneğinde görüldüğü gibi sıvasız hanelerin, Kerpiç evlerin yiğitleri, Anadolu'nun vefakar insanlarının evlatları uzman çavuşlar sizlerden gelecek müjdeleri beklemektedir. Dedi.

Ardından Uzmanlar Federasyonu Genel Başkan Vekili Arif Saylam konuşmasını yaptı. Saylam yaptığı konuşmada şunları söyledi ;2016 Yılında Emekli Uzmanlar Derneği TUZET kurularak camiamızın gönlünü kazanmış bugün uzman çavuşlarımızın sesine ses olmuş yine 2016 yılında hiç sesleri duyulmayan görevden mobbing baskılarla sözleşmesi fesh olan ve kendi isteği sağlık sorunu ile ayrılmak zorunda olan, üniformasına zarar gelmemesi için mesleğini bırakmak zorunda kalan değerli arkadaşlarımızla beraber kurduğumuz Uzmanlar Sosyal Dayanışma Derneği ve diğer derneklerimizle beraber 2018 yılında değerli başkanlarımızla bir araya gelerek bugün hayal ettiğimiz Uzmanlar Federasyonumuzu Allah'a hamd olsun kurmuş bulunmaktayız. İfadelerini kullandı

 Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı ve Uzmanlar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Lokman Aylar yaptığı konuşmada şunları ifade etti; Selam olsun kandile bayrak dikmek için hazırlık yapan o yiğitlere, uzman çavuşlarımıza, dava arkadaşlarımıza selam olsun. Bugün burada açılışını yaptığımız Uzmanlar Federasyonu'nun yönetim kurulu olmaktan şeref duyuyorum, onur duyuyorum. İnşallah her daim birliğimiz ve beraberliğimiz daim olsun.

 Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter her zaman uzmanlarla birlikte olduğunu ve daima yanlarında olacağını söyleyerek şu değerlendirmelerde bulundu.Yönter ;Bugüne kadar her şeyi konuştuk. İnşallah da konuşmaya devam edeceğiz. Ta ki 3269’daki açmazlar düzelene kadar. Ta ki kadroyu alana kadar. Ta ki 3600 ek göstergeyi alana kadar. Ta ki cennete girerken orduevine giremiyoruz ya o orada Evine girene kadar. Dedi.

 Asker kökenli ve pilot biri olarak uzmanları çok iyi tanıdığını belirterek konuşmalarına başlayan Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi şunları söyledi. Çelebi; Onları operasyon bölgelerine bıraktığımızda ki halleri ile döndükleri hallerini gördüğümde onlarla inanılmaz bir gurur duymuşumdur. Her zaman için bu anlamda Kurşun ve şarapnel yağmurlarında, mayın kutularında bir kolum fazla, bir bacağım fazla diyerek Paramparça olan Kahraman Türk Askerlerini şehitlerimizi ve yarı şehitlerimizi, gazilerimizi tekrar saygı ve hürmetle almak istiyorum.

 Kırşehir AK Parti Milletvekili Mikail Arslan tüm siyasetçilerin uzmanların yanında olması gerektiğini belirterek şunları söyledi. Arslan; Şerefli Türk askeri üniforması giymiş bu vatana, bu memlekete hizmet etmiş insanlarsınız. Peygamber Efendimiz der ki; ‘sınırda 1 saat nöbet tutanı cehennem ateşi yakmaz’ der. Yani Sizler Cehennem ateşini söndüren insanlarsınız. Milletin namusuna bekçilik yapmış insanlarsınız. Bu üniforma Malazgirt'te Alparslan kefenini giyerek atın üstünde Cihat ederek, mücadele ederek bu toprakları bizlere kazandırdı. Çaldırandan, Malazgirt'te Malazgirt'ten, İstanbul fethine kadar binlerce Şehit verildi. Sizler şehitliğe ve gaziliğe yürümüş insanlarsınız.

 Konuşmaların ardından sahnede toplanan protokol üyeleri kurdele kesiminden sonra Uzmanlar Federasyonu'nun yeni yerlerinin açılışını yaptı.

Ziyaretçilerin Federasyon binasını gezmeleri ile açılış sona erdi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bayramın Ardından... Belediyemiz ve Çiçeği...
On Bir ayın Sultanı Ramazan ayı ve Ramazan Bayramını geride bıraktık. Rabbim Hayırlısıyla bu güzel...

Haberi Oku