Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Vakıf ve Federasyonun iftarına ilgi yüksekti
 Kırşehir Dernekler Federasyonu ve Kırşehir Vakfı tarafından iftar programı düzenledi. İftar programının açılış konuşmasını yapan Kırşehirliler Vakfı Başkanı Oğuz Altın salondaki misafirleri selamladıktan sonra sizlerle birlikte iftar yemeğinde olmaktan gurur duyuyorum diyerek şunları söyledi.

Oğuz altın:”Ahi Yurdu Kırşehirli olmaktan sizler gibi bizler de Onur duyuyoruz. Kırşehir'in tarihi misyonunun bize yüklediği 1000 yıllık sorumluluğumuz gereği Bugün sizlerle birlikteyiz. Kırşehir federasyonumuz da birlikte Kırşehir Vakfı olarak işbirliği oluşturduk. Bu salonda bulunan sizler bu birlikteliği somut değerleri oluyorsunuz. Buradan tüm hemşerilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Ankara'daki Kırşehirliler ve sivil toplum örgütleri olarak hepimizin ortak Misyonu başta hemşirelerimiz olmak üzere ülkemizin huzur ve başarısı için çalışıyor olması demektir. Bu nedenle sivil toplum örgütlerimizin önermiş oldu Kırşehir kimliği Taşıyan köy kasaba ilçe bizler için saygıdeğerdir. Hepsi kuruluş amaçlarına uygun faaliyetlerdir. Kırşehirliler Vakfı olarak biz ayrım yapmaksızın federasyonumuzun çalışmalarına Maddi manevi işrah etmekteyiz.”

 Kırşehirliler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar yaptığı konuşmada bizim bu günümüzde yanımızda olarak yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim diyerek Sözlerini şu şekilde sürdürdü.

Hilmi Gökçınar:”Her sene geleneksel hale getirdiğimiz iftar yemeğimiz bir başka deyişle buluşma günümüz son 2 yıldır Oğuz Bey ile beraber organize etmeye çalışıyoruz. Kırşehirliler Ankara'da birlik ve beraberliği oluşturan en önemli unsurdur. bu birlikteliğimiz İnşallah ilelebet devam edecek. Ankara'da Kırşehirlilerimizi tek bir çatı altında toplayıp tek bir ses tek bir nefes olmaya devam edeceğiz. Davetimize katıldığınız için bir kez daha sizlere teşekkür ederiz.”

AK Parti Kırşehir milletvekili Mustafa Kendirli bu güzel organizasyonda Bizleri bir araya getiren herkese teşekkür ediyorum diyerek sözlerine şu şekilde devam etti.

Mustafa Kendirli:” 2 senedir Kırşehir olarak güzel başarılara imza atıyoruz.İnşallah bundan sonraki süreçte de daha yükseklere ulaşırız. Kırşehir Belediyespor'umuzun her zaman arkasında olduğumu da burada özellikle vurgulamak istiyorum. Hem belediyecilik noktasında hem Kırşehir Belediyespor bu noktasında kırşehir'i Yaşar başkanımız sayesinde çalışmalarıyla ve başarıları ile zirvede bıraktık. bundan sonra Selahattin Başkanım çıtayı daha yükseklere çıkaracak. Şehrimize yapılacak her bir hizmet konusunda da kendisini destekliyoruz.”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir milletvekili Metin ilhan yaptığı konuşmada konu Kırşehir olunca hepimiz ortak faydası oluyor diye sözlerine başlayan İlhan Sözlerini şu şekilde devam ettirdi.

Metin ilhan :”En büyük sorunumuz işsizlik diz Tabii bu sorunu çözmek için de aramızda milletvekillerimiz var belediye başkanlarımız var aramızda iş adamları var aramızda sivil toplum kuruluşları var ve hepimize bugün işler düşüyor. Bizler meclisde Parti gözetmeksizin elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kırşehir'in hizmete ihtiyacı var. Kırşehir'e hizmet verecek kişi a partisinde olmuş B partisinden olmuş Bizim için hiç önemli değil. önemli olan Kırşehir'e hizmetin gitmesi. Bu anlamda kendi adıma söyleyeyim 25 sene Doktor olarak Kırşehir'de görev yaptım. Kırşehir'e hizmet ettim. bundan sonra da inşallah Kırşehir Milletvekili olarak en iyi şekilde hizmet edeceğimizi söylüyorum. Buradaki herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Eski bakan ve Ankara Milletvekili Emrullah İşler geleneksel iftar programını tebrik ederek Sözlerini şu şekilde sürdürdü.

Emrullah İşler :”Geçtiğimiz yıllarda farklı bir konu vardı. Şimdi ise daha farklı bir konu var. milletvekilleri arasında Kırşehirli olmazdı. onları da biz temsil ederdik ama bu sefer farklı görüyoruz. Kırşehirli olan 4 tane Ankara Milletvekilimiz var. hem milletvekillerimizi hem de Kırşehir'de dostlarımızı kutluyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. beraber olursak her zaman güçlü oluruz. ülkemiz ve Dünya çok sıkıntılı günlerden geçiyor ve sıkıntılı günlerde bizim üzerimize düşen kardeşliğimizi pekiştirme birliğimizi beraberliğimizi güçlendirmek. hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

 

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay böyle bir ailenin üyesi olmaktan gurur duyuyorum diyerek Sözlerini şu şekilde sürdürdü.

Nevin Taşlıçay:”Bu ailenin bir üyesi olduğum için çok mutluyum. hem federasyon başkanımızı hem vakfımıza hem de emeği geçen yönetim kurulundaki bütün arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum Umarım bundan sonra daha bir arada olacağız.”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Yıldırım Kaya sizin değerli oylarınızla Biz buralardayız diyerek gözlerine şu şekilde devam etti.

Yıldırım Kaya :”biz federasyon değil Konfederasyon olacağız. tüm dernekleri bir araya getireceğiz. vakıflarımı a çağrımızdır onlarda bu birliğe katılsınlar. bakın birlikte olduk yol yürüdüler. Yaşar bahçeci'nin başkanlığında Kırşehir Belediyespor enlerini gösterdi. 31 Mart seçimlerinde ise bir bahar geldi ve başkanlarımız değişti. Belediyespormuzda o Başkan şu Başkan hiçbir önemi yok. orada Yeşil beyazlı bir renk oldu. bugün nispet olsun diye yeşil-beyaz giyindim. yeşil beyaz yüreğimize kazımışsak size sözümüz olsun hangi partiden olursa olsun Kırşehir'e hizmet ise boynumuz kıldan incedir.

 

Ankara Milletvekili Hacı Turan partilerimiz farklı olabilir ama biz Anadolu insanı için buradayız diyerek Sözlerini şu şekilde devam ettirdi.

Hacı Turan:”başkanlarımız bizden Kırşehir için destek istedi Doğrudu.r Bizlerde Kırşehirli olarak elbetteki önceliğimiz yaşadığımız şehir olan Ankara ama burada hizmet yaparken Kırşehiri'de asla unutmamamız gerekiyor. astronomi ile ilgili yaşadığım bir anı üzerine şunu düşündüm ki ilk Gök Medrese olan Cacabey Medresesine ne kadar Turist çekebiliyoruz? ne kadar tanıtabiliryoruz? ne kadar değer katabiliyoruz? Geçen sene Kırşehir'e gelen turist sayısı 4500 yerli turist sayısı 90 bini Geçkin acaba biz Ahiliği ne derece anlatabiliyoruz?”

 

Kırşehir'in Valisi İbrahim Akın yaptığı konuşmada sizlerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ediyorum diyerek Sözlerini şu şekilde devam ettirdi.

İbrahim Akın :”geçen sene Kırşehir atandığında iftar sofralarında herkesle tanışma fırsatı buldum. bütün kuruluşlarımıza tarihi şehrimiz kırşehir'i yükseltebilmek için bir adım ileri götürme noktasında elimizden gelen gayreti gösterdik. bundan sonra da bütün kurum ve kuruluşlarımızda gayret içerisinde olacağız. Ben bugün burada bu İftar sofrasında olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken Kırşehir federasyonuna ve Kırşehir Vakfı'na Emeği geçen herkese teşekkür ediyor yaklaşan Ramazan bayramımızı ve Kadir gecemize tebrik ediyor herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi
 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Düğün Kana Bulandı
Kırşehir’de katıldığı sünnet töreninde kaza kurşunu ile hayatını kaybeden 21 yaşındaki Gamze Boynuince,...

Haberi Oku