Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Vali Din Görevlileriyle Bir Araya Geldi
 Vali Sayın İbrahim Akın, düzenlenen toplantıda ilimizde görev yapan din görevlileri ile bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Vali  İbrahim Akın yaptığı konuşmada, bütün insanlığın göstermesi gereken değerleri ve hassasiyetleri din görevlilerinin taşıdığını söyledi.

Din görevlilerinin bilgili, donanımlı ve gayretli kişiler olarak topluma örnek olacak şekilde kendilerini yetiştirmeleri gerektiğini belirten İbrahim Akın, “Din görevlilerimiz, görev yaptıkları bölgelerde vatandaşlarımızla birebir iletişim kuruyor. Bu yüzden, sizler de bulunduğunuz köy, kasaba ve mahallelerde önemli görevler yapmaktasınız. Liderlik, önderlik anlamına gelen imamlık mesleğinin gerektirdiği nitelikleri taşımak durumundayız. Kutsal bir görevi yerine getiren din görevlilerimiz davranışlarıyla, söyledikleriyle, kılık kıyafetiyle örnek kişiler olmalıdır. Toplum huzurunu ve sağlığını tehdit eden bütün konularda duyarlı davranmak üzere vatandaşlarımızı bilgilendirmek, aydınlatmak din görevlilerimizin temel vazifeleri arasındadır.” şeklinde konuştu.

İl Müftüsü Mehmet Yaman da toplantı gündeminde bulunan konular hakkında bilgiler verdiği konuşmasında, “Kırşehir’de 2019 yılı itibariyle 499 cami, 160 Kuran Kursunda 655 personel ile din hizmeti vermekteyiz. Cami ve Kuran Kurslarındaki rutin görevlerimizin dışında sivil toplum kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde çalışarak ilkokul öğrencilerimizden üniversite öğrencilerimize, sevgi evlerindeki çocuklarımızdan huzur evinde kalan yaşlılarımıza, engellilerimizden tedavi gören hastalarımıza kadar dini konularda geniş kapsamlı bir şekilde rehberlik etmekteyiz.” dedi.

Müftülük Toplantı Salonunda gerçekleştirilen olağan aylık personel toplantısına İbrahim Akın’ın yanı sıra İl Müftüsü Mehmet Yaman, müftü yardımcıları ile din görevlileri katıldı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Sayın Ekicioğlu'nun sayesinde bunu da gördük
Berkin Elvan’lı Ramazan eğlencesi düzenledik. CHP, İYİ PARTİ ve HDP’NİN Ortak adayı olarak Belediye...

Haberi Oku