Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Vali Kaman’da Spor Yatırımlarını İnceledi
 Vali  İbrahim Akın, Kaman ilçesini ziyaret ederek Kaman Gençlik Merkezi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Altuncan Hatun Kız Yurdu ve Hirfanlı’da bulunan Ahi Evran Gençlik Kampında incelemelerde bulundu.

İlk olarak yapımı tamamlanan ve yakın zamanda faaliyete geçecek olan yeni Kaman Gençlik Merkezi hizmet binasında incelemelerde bulunan Vali  İbrahim Akın, burada devam eden kurslar, atölyeler ve yapılan etkinlikler hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Sonrasında Kaman Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne geçen İbrahim Akın, idari bina, spor salonu ve Kaman Stadyumunda incelemelerde bulundu. Spor salonunda antrenman yapan sporcular ile de kısa bir sohbet gerçekleştiren Vali Akın, ardından Kaman Altuncan Hatun Kız Yurduna geçti.

Yurttaki incelemelerden sonra Hirfanlı’da bulunan ve ülkemizin dört bir yanından gençlerimizin gelerek sosyal, sportif, kültürel ve kişisel faaliyetler yaptıkları Kırşehir Ahi Evran Gençlik Kampına geçen İbrahim Akın, lojmanların bakım, onarım, tadilatları, portatif yüzme havuzu ve vapur iskelesi alanlarında incelemelerde bulundu.

İbrahim Akın, incelemeleri sırasında yaptığı konuşmada, gençlerimizi spora yönlendirerek daha zinde ve bedenen daha sağlıklı nesiller yetiştirme gayretinde olduklarını söyledi.

Kırşehirli gençlerimizin spora olan ilgisini bildiklerini ve bu yönde önemli çalışmalar yürüttüklerini belirten Vali  İbrahim Akın, “Bilindiği gibi, sporcu gençlerimiz sportif yarışmalarda önemli dereceler alarak bizleri onurlandırmaktadır. Bizler de bu başarıların devamının gelmesi ve kalıcı olması için gereken desteği vermekteyiz. Bugün de Kaman’da devletimiz tarafından yapılan yatırımları inceledik. Bütün bu çalışmaların amacı gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi ve bağımlılık yapan her türlü tehditten uzak durmalarını sağlamaktır.” dedi.

Vali İbrahim Akına programlarında Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Gençlik ve Spor İl Müdür Faruk Şahin, Kaman Gençlik ve Spor İlçe Müdürü, Gençlik Merkezi Müdürü, Kaman Yurt Müdürü ile Gençlik ve Spor ilçe personelleri eşlik etti.

 

Anahtar Kelimeler
KamanVali İbrahim Akın
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Mehmet Kasapoğlu, Kırşehir Belediyesi'ne ait...
Bakan Kasapoğlu, Yaşar Başkanımızı Türkiye’de ilk birkaç başkandan birisi arasına koyabiliriz

Haberi Oku