Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Vali Köyleri Ziyaret Etti
 Vali  İbrahim Akın, Mucur ilçesine bağlı Rahmalar Köyünü ziyaret ederek köyde yaşayan vatandaşlarımızla bir araya geldi.

Ziyaretinde Rahmalar Köyü Muhtarı Ali Kaya ve köylüler tarafından karşılanan Vali İbrahim Akın’a Mucur ilçe yöneticileri ve bazı daire müdürleri eşlik etti.

Programında, yapımı tamamlanan ve kılınan Cuma namazı ile ibadete başlayan Rahmalar Köyü Şeyh Edebali Cami açılış merasimine katılan köyde yaşayan vatandaşlarımızla bir araya gelerek sohbet etti.

İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı duanın ardından konuşan İbrahim Akın, “Camiler inancımız gereği olarak Müslümanların toplandığı, buluştuğu, ibadet ettiği yerlerdir. Bir diğer yandan da camilerimiz, minarelerimiz, ezanlarımız İslam’ın sembollerindendir. Köyümüzdeki caminin eski olmasından dolayı yeni bir cami yapılmasında karar alınmış. Bu yeni caminin köyümüze hayırlı olmasını temenni ediyorum. Dolayısıyla, köylerimizdeki eksiklikleri imkânlar doğrultusunda gidermeye çalışıyoruz. Amacımız köylerde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yüksek tutmaktır.

 Bu vesileyle, köylerimize götürdüğümüz hizmetlerin devam edeceğini belirtiyor, herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Akın, daha sonra Mucur’a bağlı Palangıç Köyü yakınlarında bulunan ve çıkarılan tuzun birçok alanda kullanıldığı Tepesidelik Tuzlasında incelemelerde bulundu.

Ziyaretinde yetkililerinden tuz ocağı hakkında bilgiler alan İbrahim Akın, işletmenin ülkemiz ve ilimiz ekonomisine katkı sağladığını söyledi.Vali Akın’ın, tuz mağaralarında yaptığı inceleme ve çıkarılan tuzlar ile bu tuzların kullanım alanları ile ilgili bilgiler alması ile sona erdi. 


 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kimseye İş Sözü Vermemek
Kırşehir halkı,seçildikten sonra ilk kez karşılarına çıkan Sayın Ekicioğlu’dan daha doyurucu daha...

Haberi Oku