Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Vali Mucur’da Muhtarlarla Toplantı Yaptı
 Vali  Necati Şentürk, Mucur ilçesinde düzenlenen toplantıda muhtarlarla bir araya geldi.

Mucur Halk Eğitim Merkezi Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Necati Şentürk’ün yanı sıra İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen, Mucur Kaymakamı Kaya Çelik, Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Necmettin Şeker, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Vasfi Seyhan, ilçe yöneticileri ve muhtarlar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali  Necati Şentürk, ilimizin en güzide ilçelerinden biri olan Mucur’da muhtarların sorunlarını dinleyeceklerini söyledi.

Muhtarların vatandaşla devlet arasında köprü vazifesi gördüğünü belirten Necati Şentürk, “Bugünkü toplantıda, muhtarlara teker teker söz hakkı vererek sorunlarını dinleyip çözümler üretmeye gayret edeceğiz. Muhtarlarımız köy ve mahallelerindeki sorunları ve muhtaç vatandaşlarımızı bize bildirsinler. Yine yaşanan asayiş sorunları varsa bunları da burada değerlendirelim. Köylümüzün kalkınmasına ve gelir düzeyinin arttırılmasına yönelik fikirleri de burada görüşelim.” dedi.

İlçede yürütülen yatırımları da değerlendiren Necati Şentürk; “İlçemizde önemli bir hizmet olan doğalgazın açılışını yakın zaman önce gerçekleştirdik. Artık evlerimizde doğalgaz kullanılmaya başlandı. Eğitim ve sağlık konularında da önemli gelişmeler yaşanıyor. Yeni okul binaları yapılırken Huzurevi hizmete sunuldu. Üniversite öğrencilerimiz için yeni yurtlar yapıldı ve faaliyetine devam ediyor. İnşallah kısa sürede yeni kaymakamlık ve adliye binasının yapımını da gerçekleştirileceğiz. TOKİ konutları için yer tahsisi yapılıyor. Ayrıca yeni bir hastane yapımı için proje çalışmaları sürüyor. Bunlar Mucur’umuzun aldığı önemli yatırımlar. İlçemizde ve köylerinde içme suyu sorunlarının neredeyse tamamı çözüldü. İl Özel İdaremiz ve Köylere Hizmet Götürme Birliği ile köylerimize güzel hizmetler götürülmektedir. Yamula Barajının aktif hale gelmesi ile birlikte nüfusun büyük çoğunluğunun geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlayan ilçemizde, sulanabilir tarım arazisi de artacaktır. Yapılan bu yatırımlarla amacımız ilçemizi daha güzel, daha yaşanabilir hale getirmektir.” dedi.

İlçe Kaymakamı Kaya Çelik’in de ilçe hakkında genel bilgiler verdiği brifing ile devam eden toplantı, Vali Şenütk, muhtarların sorun ve taleplerini dinlemesi ile sona erdi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Başkan Bahçeci, Her projemizde önce hayal...
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Pazar esnafını ziyaret etti. Genç, yaşlı herkesin ilgisiyle...

Haberi Oku