Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Vali Orman İşletme Müdürlüğünü Ziyaret Etti
 Vali  İbrahim Akın, Orman İşleme Müdürlüğü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ziyaretinde, Orman İşletme İl Müdürü Reşat Karaca’dan kurumda yürütülen faaliyetler ve ağaçlandırma çalışmaları hakkında brifing alan İbrahim Akın, birimleri de gezerek personelden çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Orman İşletme Müdürlüğü’nün kaçak ağaç kesimi, fidan dikimi, orman yangınlarına tedbirler alma, orman kaynaklarını koruma gibi önemli görevleri olduğunu belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, ilimizdeki ormanlık alanların genişletilmesi adına yürütülen çalışmaları önemsediklerini söyledi.

2018 yılı sonunda, yağışların başlaması ile birlikte ilimiz genelinde 10 bin dönümlük araziye yaklaşık 1 milyon 200 bin fidan dikileceğini dile getiren Vali İbrahim Akın, “Bu ağaçlardan 55 bin tanesi ceviz, badem, mahlep, iğde gibi gelir getirici ağaç olacak. Orman İşletme tarafından köylerimize dikilecek bu ağaçlar, 1-2 yıl sonra vatandaşlarımıza dağıtılacak. Amacımız daha yeşil, daha temiz havasıyla daha yaşanabilir bir Kırşehir’dir. Orman İşletme Müdürlüğü personelimizin de bu anlayışla hizmet ettiğine inancım tamdır.” dedi.

Vali Akın’ın ziyareti, ilimizde ormanlık alanları genişletmek için yürütülen çalışmalar ve devam eden projeler hakkında yetkililerden bilgiler alması ile sona erdi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Sayın Ekicioğlu'nun sayesinde bunu da gördük
Berkin Elvan’lı Ramazan eğlencesi düzenledik. CHP, İYİ PARTİ ve HDP’NİN Ortak adayı olarak Belediye...

Haberi Oku