Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Vekilim Kırşehir halkı sonuna kadar seninle
 İlçe ilçe gezen Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan Kırşehir Halkının her zaman sevgisini kazanarak gönlüne girmeyi başardı. Vekilim; gönüllere girmek zordur. Önemli olan bunu kazanmaktır. Arslan vekilim; biz sana boşuna efsanesin demiyoruz. Vatandaş seni görünce bu resimde olduğu gibi bakışları ile değişiyor. Nasılda hayran olduklarını belli ediyorlar görüyorsunuz Maşallah Allah sizi Kırşehir’in başından eksik etmesin. Sayın vekilim daha yolumuz uzun Siz Kırşehir’in umudusunuz. Bu millet sizin sonuna kadar yanınızda. İşte vekilimizin Çiçekdağ halkına hitaben yaptığı konuşma; Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Cumhuriyet Bayramı, 15 Temmuz darbe girişimi ve yatırımlar konularına da değindi. Arslan yaptığı açıklamada: “Değerli il başkanımız, belediye başkanımız, milletvekilimiz, il genel meclis başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız, gençlik kolları başkanlarımız, il genel meclis üyelerimiz, değerli hanımefendiler, beyefendiler, konuşmama başlamadan önce hepinizi saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum. Cumhuriyetimizin kuruluşunda Allah rızasını gözeterek, devletin bekasını düşünerek gözyaşı döken, çile çeken, bu uğurda emeği geçen bütün şahsiyetleri minnetle anıyoruz. Allah hepsinden razı olsun diyoruz. İnşallah Cumhuriyetin daha nice yıl dönümlerini beka içerisinde kutlayacağız.

 Tabi Cumhuriyetle birlikte 15 Temmuz’u da burada yâd etmemiz gerekiyor. 15 Temmuz, milletin devletle bütünleştiği, milletin geleceğine sahip çıktığı ve devletin kim tarafından nasıl yönetileceğine milletin karar verdiği, bir kez daha destanların yazıldığı bir gündü. Dolayısıyla hem Türk tarihi açısından hem de dünya demokrasi tarihi açısından son derece önemli bir gündür. Bu destanı yazan şehitleri saygı ve rahmetle anıyoruz. Meydanlara inen halkımıza da saygı, sevgi ve hürmetlerimizi sunuyoruz. Onlardan bir tanesi de Çiçekdağ’lı hemşerimiz Murat Taşdemir’dir.  Kendisine huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum.

 Değerli hemşerilerim, siyaset yolunda çok zor bir konuda yarış içerisindeler. Türkiye’de özellikle demokrasi tarihi açısından çok zor dönemler geçirmişlerdir. Adnan Menderes ve arkadaşlarından rahmetli Turgut Özal’a, rahmetli Necmettin Erbakan’a ve son olarak da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a kadar bu ülkede siyaset yapanlar çok zor süreçlerden geçmişlerdir. Bazı devlet adamlarımız bu yolda canlarıyla bedel ödemişler, bazıları cezaevlerine düşmüşler ve bazıları da halk lideri olarak direnmeye devam etmişlerdir. Tabi bu sizlerin vereceği destekle mümkün oluyor. Sizin bu konuda bizlere sahip çıkmanızla ve Ak Parti’nin arkasında durmanızla mümkün oluyor. Bu nedenle sizlere de teşekkür etmek istiyorum.

Çiçekdağ bizim referandumda en yüksek oy aldığımız ikinci ilçemizdir.  Bunun taçlandırılması lazım. Bu konuda eksiğimiz var.  Arkadaşlar ben çok fazla siyasi konuşmayı sevmiyorum ama teknik açıdan biraz da siyaseti bulaştırmamız gerekiyor. Şöyle bir sorunumuz var. Biz hiç kimse için iyi veya kötü demek zorunda değiliz. Bunun kararını halkımız seçimlerde sandıklara attıkları oylarla verdiler, veriyorlar.

Bizim problemimiz şu; Çiçekdağ’ın büyümesi için stratejik çalışmalar yapmamız lazım. Şimdi biz burada hastanemizi yaptık. Meslek yüksekokulumuzu açtık. Kredi Yurtlar Kurumu 300 kişilik yurt binasını açtı. İyi kötü alt yapı hizmetleri yapılıyor. Okullarımız yapılıyor. Öğretmen evinin temelini attık. Hem öğretmenlerimiz hem memurlarımız hem de dışarıdan gelen misafirlerimiz burada kalabilecekler. Hem de burayı sosyal tesis olarak kullanabilecekler. Yerköy’den Çiçekdağ’a kadar Çiçekdağ’dan da Ankara Yüzüncüyıl’a kadar yapılacak olan bölünmüş yol çalışmalarımız devam ediyor. Yine bu yol üzerinde büyük bir et entegre tesisi yapılması konusundaki çalışmalarımız da devam ediyor. Bu tesiste 500-600 kişi istihdam edilecek. Diğer yandan 60 bin tonluk silo yapımı gündemimizdedir.

 Bunlar yapılıyor ama Çiçekdağ’ın nüfusunu nasıl artırabileceğimizi düşünmemiz gerekiyor. Bu noktada Çiçekdağ’ın Yerköy ile birlikte hareket etmesi gerekiyor. Yerköy’deki yoğun nüfus için Çiçekdağ’ın konut alanı olarak konumlandırılması gerekiyor. Dolayısıyla Çiçekdağ’ın bir projelendirilmeye ihtiyacı var. Yani iyi bir belediye başkanına, teknik bir mühendise, bu projeleri gerçekleştirebilecek kadrolara ihtiyacı var. Dolayısıyla mahalli idareler bizim için son derce önemlidir. Devlet yatırımlarının, il özel idare yatırımlarının bu mahalli idarelerle entegre olması gerekiyor. Bu çalışmaları yürütebilecek belediye başkanlarına ihtiyacımız var. Bu ihtiyacı da Çiçekdağlılar olarak sizler karşılayacaksınız. Hep beraber çalışarak Çiçekdağ Belediyesi’ne bu hüviyeti kazandırmamız gerekiyor ki değindiğimiz bu hususlar gerçekleştirilebilsin.

TOKİ ile ilgili çalışmalarımız var. Mesela, Karadeniz Birlik’in arsasını kamulaştırma kararı aldık. Çalışmalar devam ediyor. Yine 2. Etap TOKİ çalışmalarımız aynı şekilde devam ediyor. Bu çalışmalarımızın hepsi halkımıza hizmet olsun, Çiçekdağ büyüsün, Kırşehir büyüsün anlayışıyla yapılmaktadır. Bakın Kırşehir Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci’de burada aramızdadır. Kendisi çok güzel hizmetler veriyor. Her yere giriyor, çıkıyor. Çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Diğer yandan Çiçekdağ’ın ormanlık alanları var. Bu orman alanlarını kullanabilmemiz lazım. Yapılacak çok iş var. Arkadaşlar, çalışacak insana ihtiyacımız var. o yüzden belediyenin mutlaka Ak Partili olması gerekiyor. Bunu sağlamamız lazım. Bizim adayımızın da bizimle aynı çizgide yürüyen, bizimle aynı vizyona sahip olan bir aday olması gerekmektedir. A şahsı, B şahsı milletvekili, belediye başkanı olsun diye değil derdi olan, davası olan, gecesini gündüzüne katan, Çiçekdağ büyüsün diye uğraşan, köylerinde hizmet eksiği kalmasın diye çabalayan başkanlara ihtiyacımız var. Sekili Köprüsü’nün projesini yaptırıyoruz. Devlet Su İşleri çalışmalarına devam ediyoruz. Yine yol projesi gündemimizdedir. Sıcak asfaltla kaplanacak bu yol aracılığıyla Kırıkkale-Samsun asfaltına kestirme bir şekilde gidebileceğiz. Yani Yerköy şehir trafiğine girip vakit kaybetme sorununu çözmüş olacağız. Bütün bu projeleri takip edecek, geliştirecek çalışkan insanlara ihtiyacımız var. O yüzden inşallah ilçe teşkilatımız yeni yönetimiyle beraber bu vizyonda bizimle birlikte hareket eder ve hep birlikte bu işlerin altından kalkarız.

 Tekrar söylemek istiyorum ki bizim kimseye düşmanlığımız yok. Biz Yunus Emre’nin bölgesinde yaşayan bir milletin çocuklarıyız. Bizde kin, düşmanlık, nefret olmamalıdır. Biz yaratılanı seviyoruz, yaratandan ötürü. O yüzden birlik ve beraberlik içinde, herkesi kucaklayarak, kimseyi dışlamadan, kimsenin şahsını hedef almadan bildiğimiz doğru yolda yürümeye devam etmeliyiz. Bakın, biz anayasayı değiştirdik. Bundan sonra bizim çıtamız yükseldi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini gerçekleştirmek için  %50’den fazla oy almak zorundayız. Bunun için herkesin oyuna ihtiyacımız var. Herkesin gönlünü almaya ihtiyacımız var. Artık küçük düşünemeyiz. Artık büyük düşünmenin vakti geldi. Yalnızca ülkemiz için değil, bölgenin kanayan yarasına dur demek için, dünyanın her yerindeki mazlum halkların sesi olmak için bizim güçlü olmamız gerekmektedir. Bu mücadelenin başarılı olmasını istiyorsak dikkatli konuşmak, dikkatli hareket etmek zorundayız. Çiçekdağ bizim değer verdiğimiz, değer bulduğumuz, her zaman en yüksek oylarını bize veren, örnek bir ilçemizdir. Sizlere tekrar tekrar teşekkür ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Anahtar Kelimeler
KırşehirMikail Arslan
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kimseye İş Sözü Vermemek
Kırşehir halkı,seçildikten sonra ilk kez karşılarına çıkan Sayın Ekicioğlu’dan daha doyurucu daha...

Haberi Oku