Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Vekilimiz öyle bir açıklama yaptı ki
 Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya 15 Temmuz Darbe Girişimi hakkında açıklamada bulundu. Milletvekili Çetinkaya KTV’ye yaptığı açıklamada:” 15 Temmuz bin yıllık Türk Tarihinde bir çok  ihanet girişiminde en haince en alçakcası ve en kanlılarından  olmuştur. Dolayısıyla 15 Temmuz unutulmaması lazım. 15 temmuz unutulursa ülkemizde huzuru bulmamız zorlaşır. Türk Tarihinde her  10 senede bir Darbe geleneği gibi yanlış ama maalesef demokrasi bu darbelerle kesintiye uğramış, onun bir denemesi de 15 Temmuz’da yapmaya çalıştılar.

15 Temmuz’da bizim içimizden bildiğimiz normalde okumuş yazmış yerine göre dini tedrisat görmüş kişilerin, devletin bu milletin vergileri ile alınan uçağını silahını millete karşı kullandığı bir darbe girişimi. Tabi hiç umulmuyordu, beklenmiyordu ama maalesef ülkemizi hem moral açısından hem dünya vezninde ciddi anlamda sıkıntıya sokmuş Allah korusun gerçekleşmesi durumunda da ülkeyi 50 sene belki geriye götürecekti ve Türkiye’de ciddi bir zulüm döneminin başlamasına neden olacaktı. Ülkede iş karışıklıklarını körükleyecekti ama milletin sağ duyusu, feraseti, milletin birliği ve dirliği Başkomutanımız Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan  ve Başbakanımızın dirayetli duruşu sayesinde 15 Temmuz Darbesine karşı millet darbe yaparak meşru hükümetine, demokrasisine, geleceğine ve namusuna sahip çıkmıştır.

Bu açıdan da Türkiye’de artık millete rağmen darbe yapma dönemi sona ermiştir. Türkiye’de bir daha darbe olmayacak diyebiliyorsak buna millete güvenerek diyoruz ve millete güvenerek böyle bir kanı ortaya atılmış durumda. Bundan önceki Darbe Girişimlerinde genel de ortam da milleti göremiyorsunuz ama millet 15 Temmuzdan sokaktaydı. Kurumlarına, Meclislerine, Emniyetine Polisine sahip çıktı ve silahsız sırf sivil bir yapıyla meydanlara çıktı tanklara toplara uçaklara karşı geldi. bu anlamda 15 Temmuzun seneye   devriyesinde  15 Temmuzu tüm yönleri ile ele almamız lazım. Çocuklarımıza anlatmamız lazım, geleceğimize taşımamız lazım.

Uçak kazaları oluyor dünyada ama hamdolsun şuana kadar  öyle bir uçak kazası olmuyor son dönemlerde bunun nedeni her uçak kazasında çıkartılan dersler var ve o dersler üzerine alınan tedbirler sayesinde bu kazaların önüne geçiyor. Buda böyle bir demokrasi kazası bunu tüm yönleriyle bir kaza kırım gibi düşünürseniz tüm yönleri ile ele alınırsa önümüzdeki gelecek dönemlerde gelecek yüz yıllarda bu milletin başına böyle bir bela gelmez diye düşünüyorum. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Kırşehir'de de 15 temmuz anma etkinlikleri olacak. 15 Temmuzun ruhuna fikrine uygun bir şekilde sükunet içerisinde ama her türlü dik duruşla bu etkinlikler gerçekleşecek hiçbir taşkınlığa mehil vermeden, nöbetler tutulacak yürüyüşler olacak, kortejler olacak, konferanslar verilecek, bilgilendirme toplantıları olacak, gazilerimiz ve şehitlerimiz ziyaret edilecek, okullarda etkinlikler olacak, bunlar illerde olurken Türkiye’de ve  mecliste de o gece saat 02.00 gibi meclisin o talihsiz gecede bombalandığı saatte bir genel kurul olacak ve o genel kurulda da o geceyi tekrar anacağız. O gecede meclisin açık olması çok büyük bir badireyi atlatmamızda ciddi bir vesile olmuştur. İlk korktukları yer özel harekat ve Türkiye büyük millet meclisi, şunu iyi biliyorlar polisi vurursak darbeye engel olacak yasal emniyet güçlerini devre dışı bırakırız ama meclisi vurursak ve buda hiç adet değildi Türk tarihinde o gece meclisin açılması olması tüm siyaset partilerinin orda bulunması da darbecileri ciddi anlamda püskürtmüştür.

Tabi geçen yıl 15 temmuzda Türkiye'de olduğu gibi bizde demokrasi meydanı cacabey  meydanındaydık. O geceyi hep beraber vatandaşımızla birlikte yaşadık. Kırşehir’de Hamdolsun herhangi bir silahlı saldırıda bir girişim olmadı ama Kırşehir’de sıkı yönetim komutanı atamışlar belki ilerlese başka işlerde olabilirdi. Ama neticesinde Kırşehir de başkomutanın peşine düşmüş tüm partilerden tüm siyasi görüşten Kırşehirlileri ben o gece gördüm, hep beraberdik. O gece milletin duruşunu o milletin ne kadar aziz bir millet olduğunu bizde yaşayarak görmüş olduk.” İfadelerini belirtti.

Anahtar Kelimeler
Salih Çetinkaya15 Temmuz
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre...
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan, tesisleşme ve projeler hakkında bilgiler verdi. Aslan...

Haberi Oku