Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Yaz spor okulu açıldı
 Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Kırşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenecek olan ücretsiz yaz spor okulları açılışı bugün Ahi Stadyumunda yapılan organizasyon gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığının, gerek dev tesisleşme hamlesiyle, gerek uluslararası spor organizasyonlarında elde edilen başarılarla, gerekse Türk sporunun marka değerinin artış göstermesiyle beraber sporcu yetiştirme alanında da önemli adımlar atıyor. Bu amaç doğrultusunda Bakanlığımız 81 ilde bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri’nde başlatılan eğitimlerden, 5-18 yaş gruplarındaki çocuk ve gençler faydalanabiliyor. Sporu sevdirmenin, spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturmanın, toplumda spor kültürünü güçlendirmenin ve sporun daha geniş kitlelere yayılmasının amaçlandığı proje, değerlendirmeler sonucunda başarılı olan ve gelecek vaat edenler ise spor kulüplerine yönlendirilerek, profesyonel spor yaşamlarına ilk adımlarını atıyorlar.

Bu kapsamda, Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Kırşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Yaz Spor Okulları açılışı Ahi Stadyumunda yapılan organizasyon gerçekleştirildi.

Ahi Stadyumunda saat 17.00 da başlayan Yaz Spor Okulları açılış programı, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başladı.

Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Emre ŞAHİNCİ'nin açılış konuşması ve sonrasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre ASLAN'ın günün anlam ve öneminin belirtildiği konuşmasının ardından Yaz Spor Okulları ve malzeme tanıtımına geçildi. Sonrasında bu yaz gençlerin faydalanacağı birçok yaz okullarından biri olan Halk Oyunları, Güreş, Muay Thai ve Teakwondo spor okullarının öğrencileri tribünleri dolduran sporcu ve veliler ile protokole kısa bir gösteri sundu. Ardından Yaz Spor Okullarında kullanılacak olan spor malzemelerinin tanıtımına geçildi. 


Programa Kırşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Emre ŞAHİNCİ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Emre ASLAN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan BAYKARA, İl Kültür ve Turizm Müdür yardımcısı Eyüp TEMUR, Kurum Müdür ve Amirleri ile Federasyon İl Temsilcileri, Antrenörler, Sporcular ve sporcuların aileleri katıldı.

 

Anahtar Kelimeler
Yaz Spor Okulları
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Kırşehir’e...
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli bir dizi ziyaretlerde de bulunmak üzere Kırşehir’e gelecek

Haberi Oku