Site Ekle
GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Yenice Mahallesi sakinleri yol çalışmalarını durdurdu
 Kırşehir yenice mahallesi sakinleri yol yapım çalışmasını durdurdu. Mahalle sakinleri yol yapımı çalışmasına kilit parke taşının döşenmesine yönelik televizyonumuza açıklama yaptı. Yenice mahallesi sakinleri yaptığı açıklamalarda;

“Her taraf toz ve toprak, biz artık balkon ve cam yıkamaktan, silmekten usandık. Buradan başkanımıza seslenmek istiyoruz. Yıllardır  bu mahalleye doğru, düzgün hiçbirşey yapılmıyor. Kanalizasyon çukurları tıkalıdır.Buranın kanalizasyon alt yapısı yok. Birçok konuda belediyemize başvurduk ve dilekçeler verdik. Kimse gelip gitmiyor. Geliyorlar bir yama yapıp gidiyorlar. 

“Yıllardır toprak yutuyoruz”

Her taraf toprak, kaç senedir toprak yutuyoruz. Her yeri yaptılar bizim bu mahallemiz kaldı. Birkaç kere şikayetçi olduk. Yapacağız dediler yapmadılar.Muhtarda geleceğiz dedi, gelmedi. Muhtarımız hiç ilgilenmedi. İlgilenselerdi şimdiye kadar yapılırdı.
Başkanımız gelsin bir saat burada beklesin, görsün buranın halini. Biz artık bıktık. Bu çalışmanın olduğu yere oturacağız, arabaların geçmesine izin vermiyoruz. Biz de Kırşehir’in vatandaşı değilmiyiz? Biz gerekli olan her şeyin parasını ödüyoruz. 
Artık ne yapalım oymu vermeyelim. Bu mahalleye bir çivi de mi çakılmaz? Kaç  senedir belediye başkanımız aynı, bu 229. sokağa hiç mi bir şey yapmaz? Bir balkonumuza çıkıp doğru düzgün çayımızı bile içemiyoruz. 

Ama oy zamanı geliyorlar. Oyunuzu verin! Biz insanlık yapıyoruz oyumuzu veriyoruz. Şu yolumuza bir bakın. Her sene yama yapılıyor. Biz yama istemiyoruz. Buraları düzeltirse oyumuzu yine vereceğiz. Ama yapmaz ise oy falan vermeyeceğiz.Başkanımızdan rica ediyoruz. 

“Ellerinden öpüyorum,gelsin yapsın!”

Ben onun anası yerindeyim. Valla biz yoldan perişanız. Bu yollar yüzünden astım hastası oldum. Yürüyemiyorum artık topal oldum. 
Gerekeni yapsınlar !

Alt yapı yok!

Kabnalizasyon çukurları pislik içerisindedir. Sonra bu pislik evlere taşıyor. Gerekeni yapsınlar. Başka çaresi yok bunun. Belediye başkanımızın buraya gelip otursun. Gelsin bir burada nefes almaya çalışsın.  Burada nefes almayı başarabilirse biz de nefes alıyoruz demektir.  Şehir bir güzler parkını yaparak bir ankara ve lise caddesini yaparak bitmiyor. 
Evlerimizi kiraya veremiyoruz. Kiracılar tozdan, toprakdan hemen geri gidiyorlar.belediye başkanımız gelsin, bu tozun içinde otursun,bizde oturalım. Şurada bir balkonumuza çıkamıyoruz. Her taraf kilit parke taşıdır. Bir bizim mahallemiz öyle değil.  Yapacağız! Yapacağız! Yapacağız! başka bir şey yok gelip yapsınlar artık.” Sözlerine yer verdiler.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Mehmet Kasapoğlu, Kırşehir Belediyesi'ne ait...
Bakan Kasapoğlu, Yaşar Başkanımızı Türkiye’de ilk birkaç başkandan birisi arasına koyabiliriz

Haberi Oku