Site Ekle
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Mucur Şehitlik Parkı İçler Acısı
 Ankara Kayseri karayolu üzerinde, Mucur sınırları içerisinde bulunan Mucur Şehitliği Parkının hali içler acısı.  

 

Park, 2006 yılında Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz tarafından yapılarak,  Mustafa Bumin’e de açılışı gerçekleştirilmişti.

Mucurlu şehit pilot Talip Canatanın uçağının bu alana düşmesi sonucu park yapıldı. Parka şehitlik parkı adı verildi.

 

  Daha önce oldukça bakımlı olan bu parkın şimdiki halini görmek dahi istemezsiniz.

 

Ne çevresinde bulunan ağaçlara doğru düzgün bakım yapılmış, nede parkın kendisine bakım yapılmış. Park resmen çöplük haline gelmiş. Belediye Başkanı ne iş yapar derseniz bilinmez. Mucur halkı ise durumdan şikâyetlerini dile getirmiş ama dinleyen kim. Bu belediye ekibi ne çöple, ne parkla, ne de mucurla ilgileniyor. Mucur çok bakımsız durumda. Halk, başkanı asla bulamadığını her fırsatta dile getiriyor.  

 

Mucur adeta kendim ettim kendim buldum diyor. Başkan ise belinde silah astırırım kestiririm edasında hareket ediyor.

 

Peki, Bu Mucur’un hali ne olacak. Vatandaşlar başkanın bir dönemi daha istemediğini bunun içinde Mucur’u bakımsız bıraktığını iddia ediyor.

 

 

Zaten bizce de bir dönem daha istemesin. Çünkü geçtiğimiz seçimlerde bir dönem daha Belediye Başkanı olamayacağı kesinleşmiş durumda. Halk Recep Tayyip Erdoğan’ı destekledi. Oysaki Bahçeli’ye kazanılacak sözleri de verilmişti. Bu madalyanın diğer yüzü tabii

 

Bir dönem daha düşünmeyebilirsiniz ama Şehitlerin isminin verildiği parkı nasıl olurda kaderine terk edersiniz. Üstelik Milliyetçi Hareket Partisinin Belediye Başkanısınız. Bu nasıl Milliyetçilik.

 

Beş yıl geçer ama halkın arasında nasıl olacaksınız. Asıp kesmekle belediye başkanlığı olmaz. Başkanın görevi burada bitmez. Hani halkın hizmetkârıydınız. Böyle mi hizmet edeceksiniz.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Böyle Kaymakam Her İlçeye Lazım
1914 yılında Belediye olarak ilan edilen Mucur şimdi 100.yaşında.

Haberi Oku