Site Ekle
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Mucur Vali Çakacak ile hayat bulacak
  

            Vali Özdemir Çakacak Mucur merkezde ve Kepez Köyü’nde bulunan yeraltı şehirlerinde incelemelerde bulundu.

 

 

AMAN SAYIN VALİM BİZDEN SÖYLEMESİ, ALİ ŞAHİN’LE İNCELEMELERDE BULUNMAYIN, ŞAHİN BURDA SÖYLEDİĞİNİ DİĞER TARAFTA UNUTUR. İYİKİ MUCUR’A GİDİP SORUNLARI DİNLEMİŞSİNİZ ALİ ŞAHİN BİR BEŞ YILIM DAHA YOK DİYEREK, YATIRIM YAPMAK GİBİ BİR NİYETİ DE YOK… BİLGİNİZ OLSUN... EMİNİM ŞAHİN, ŞİMDİDEN BİZİ ASTIRIP KESTİRMEYE BAŞLAMIŞTIR… YANDAŞLARIDA PADİŞAHIM ÇOK YAŞA DİYODUR… DOĞRULARI YAZARAK AYDINLATMAKTA BİZİM GÖREVİMİZ.. 

 

 

            Özdemir Çakacak’a incelemeleri sırasında Mucur Kaymakamı Arif Yalçın ve İl Kültür Turizm Müdür Vekili Yıldız Eraslan ve Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin  eşlik etti.

 

    

            Kepez Köyü’ndeki yeraltı şehrinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Vali  Özdemir Çakacak, İlimiz turizmini geliştirmek amacıyla yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi.


 

            Kapadokya Bölgesi’ne gelen Japon turistleri Kırşehir'e çekmek amacıyla Valilik ile Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA)’nın ortak bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Çakacak, “Kepez Köyümüzde bulunan yeraltı şehrimiz, yapılan çalışma neticesinde yerli ve yabancı turistlerin ziyaret edebileceği bir konuma getirildi. Bundan sonra da ufak çapta çalışmalarımız devam edecek. Amacımız Kepez Yeraltı Şehri'nin tanıtımını yaparak turizme kazandırmaktır. Ayrıca diğer yeraltı şehirlerinde de yapılması gereken çalışmalarla ilgili de bir rapor hazırlattık. Zamanla bu çalışmaları da gerçekleştireceğiz.”dedi.

 

            Kepez Yeraltı Şehri hakkında kısa bir bilgi de veren Çakacak, “Kapadokya Bölgesi’nin en düzenli yeraltı şehirlerinden birisi de Kepez Yeraltı Şehridir. Mimarisi ve iki farklı renkteki toprak yapısıyla ilgi çekmektedir. M.S. 3. ve 4. yüzyıllarda Hıristiyanların yoğun baskıdan korunmak ve ibadet etmek amacıyla yaptığı yeraltı şehirlerinden birisidir. Dikdörtgen şeklinde üçerli gruplar halindeki salonlar ve bu salonları birbirine bağlayan galeri ve tünellerden oluşan şehir kışın sıcak yazın ise doğal klima görevi görmektedir.” dedi.

 

            İncelemelerine ilçe merkezinde bulunan yeraltı şehrini gezerek devam eden Çakacak, programı, vatandaşlarla bir süre sohbet ederek onların sorunlarını dinlemesi ile sona


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Böyle Kaymakam Her İlçeye Lazım
1914 yılında Belediye olarak ilan edilen Mucur şimdi 100.yaşında.

Haberi Oku